Sunday, 2024-06-30, 9:22 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
4 noiembrie
FurianDate: Sunday, 2009-11-01, 7:42 PM | Message # 1
Alcoolic Anonim
Group: Administrators
Messages: 176
Awards: 3
Reputation: 2
Status: Offline
Bafta !

Faptele, nu vorbele, te fac sa fi mare.
Lumea e plina de profeti, de comunisti si hipioti
O sa te invete ca nu toti sunt genii si ca tu nu poti
E selectie naturala cel puternic invinge
Si succesul nemeritat rapid se stinge
-FuRiaN-
 
marcelDate: Monday, 2009-11-02, 3:44 PM | Message # 2
Daca ar scrie pe bani femei, as dormi in pat cu ei
Group: Checked
Messages: 192
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Urziceni – Gl.Rangers
Pronostic: 2
Cota: 3,10
Casa: bwin
Incredere:10

argument ............................................................................................................................................ ...................................

ANULAT , lipsa argumentare din nou!!

 
cainelleDate: Tuesday, 2009-11-03, 4:56 AM | Message # 3
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 107
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Partida:Ljubicic - Wawrinka
Pont:1
Cota:2.15
Casa de pariuri:Pinnacle
Incredere:10

Argumentatie:
In primul tur la turneul de la Basel, elvetianul Stanislav Wawrinka il intalnste pe Ivan Ljubicic. Ljubicic pare sa revina la forma de acum 5 ani cand era in top 3 ATP. A castigat la pas turneul de la Lyon, invingand-ul in finala fara drept de apel pe francezul Michael Llodra. Ljubicic a servit excelent pe tot parcursul turneului. De cealalta parte Wawrinka a avut un an destul de slab, cu putine sclipiri si multe insuccese. In intalnirile directe Ljubicic conduce cu 3-1. Croatul, 25 ATP cred ca poate sa castiga acest meci si sa il invinga pe numarul 21 ATP. Merg cu incredere maxima pe acest meci.

Anulat,regulament nerespectat

 
asterixDate: Tuesday, 2009-11-03, 9:14 AM | Message # 4
silence, i kill you
Group: Checked
Messages: 141
Awards: 2
Reputation: 1
Status: Offline
unirea urziceni -glasgow rangers
pont;unirea
cota ;1.90
casa ;bet365
incredere;10

Un meci cu miza mare pentru ambele echipa .Unirea singura echipa romineasc acre are sanse reale pt primavara europeana a demonstrat pina acum ca poate juca de la egal la egal cu aricine reusind un meci bun la sevilia unde au pierdut 2-0 dar nu s-au facut de ris apoi un egal acasa cu studgard meci in care au revenit de la 1-0 si pe care cu putin noroc puteau chiar sa-l cistige si culminind cu superba victorie de la glasgow 4-1 dupa ce au fost condusi cu 1-0,arata intradevar ca o echipa si joaca un fotbal total in care toata lumea da totul pe teren si nu renunta in nici-un moment la lupta .Cu o victorie ar fi sigura de participarea in euro league si iar apropia mult de primavara CL ceea ce ar insemna o premiera in fotbalul rominesc in campionat unirea nu are o prestatie prea buna pierzind accasa cu vaslui si remizind la tirgu jiu 0-0 ,in ultima etapa insa au invins craiova dupa un meci nebun 3-2 cu gol marcat in prelungirile meciului min 93 de bilasco,Glasgow dupa infringerea umilitoare di CL cu unirea a acuzat socul si nu au reusit decit un egal in campionat 1-1 acasa cu hibernian ,pare totusi sa-si mai fi revenit si in cupa au reusit un 3-1 la dundee,totusi in meciul de acum 2 saptamini rangers nu au aratat mai nimic si nu cred ca vor face mare lucru nici in acest meci au o aparare masiva dar imobila care este usor de batut de o echipa cu jucatori tehnici si rapizi <<reusind>>sa primeasca nu mai putin de 98 goluri in 3 meciuri la care mai putem adauga macar 2 in acest meci care pt ei este vital fiind pe ultimul loc cu 1 pct.Glasgow va fi obligata sa atace iar pe contraatac masiva aparare a lor va fi usor de depasit jucatorii romini avind nevoie doar de o buna organizaresi de rabdare pt a cistiga acest meci

NECASTIGATOR -10

 
warr10rDate: Tuesday, 2009-11-03, 4:22 PM | Message # 5
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 114
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida: Olympique Lyon-Liverpool
Pont: ambele echipe marcheaza
Cota: 1.83
Casa de pariuri: bet365
Incredere: 10

Argumentatie: In aceasta partida se intalnesc doua echipe de valori apropiate si care acum 2 saptamani s-au intalnit pe Anfield Road, lyonezii impunandu-se oarecum surprinzator cu scorul de 2-1.

Champions League (Group E) Table
1 Lyon 9 pts
2 Fiorentina 6 pts
3 Liverpool 3 pts
4 Debreceni Vasutas Sport Club 0 pts

Asadar surprinde locul 3 ocupat de Liverpool dupa 3 meciuri disputate, in vreme ce Lyon este lidera grupei.

Ultimele meciuri jucate de Lyon:
31 octombrie Saint-Etienne 0-1 Olympique Lyonnais
24 octombrie OCG Nice 4-1 Olympique Lyonnais
20 octombrie Liverpool 1-2 Olympique Lyonnais (Liga Campionilor)
17 octombrie Olympique Lyonnais 0-2 Sochaux
3 octombrie RC Lens 0-2 Olympique Lyonnais

Ultimele meciuri jucate de Liverpool:
Liverpool 31 octombrie Fulham 3-1
28 octombrie Arsenal Liverpool 2-1 (Cupa Ligii)
25 octombrie Liverpool 2-0 Manchester United
20 octombrie Liverpool 1-2 Olympique Lyonnais (Liga Campionilor)
17 octombrie Sunderland 1-0 Liverpool

Rezultate anterioare si partide ramase de disputat In Champions League grupa E:
Wednesday 16 September Liverpool 1 - 0 Debreceni VSC
Olympique Lyon 1 - 0 Fiorentina
Tuesday 29 September Debreceni VSC 0 - 4 Olympique Lyon
Fiorentina 2 - 0 Liverpool
Tuesday 20 October Liverpool 1 - 2 Olympique Lyon
Debreceni VSC 3 - 4 Fiorentina
Wednesday 4 November Fiorentina 21 : 45 Debreceni VSC
Olympique Lyon 21 : 45 Liverpool
Tuesday 24 November Debreceni VSC 21 : 45 Liverpool
Fiorentina 21 : 45 Olympique Lyon
Wednesday 9 December Liverpool 21 : 45 Fiorentina
Olympique Lyon 21 : 45 Debreceni VSC

Data fiind situatia nu tocmai buna din clasament si urmare a ultimelor rezultate neconcludente, cormoranii sunt obligati sa faca un joc bun si sa incerce sa obtina un rezultat pozitiv pe terenul lyonezilor, chiar daca sunt lipsiti de aportul celui mai important jucator al lor Steven Gerrard, in caz contrar calificarea mai departe in Champions League fiind foarte greu de atins, in conditiile in care mai are de disputat doua partide in afara de acest meci, iar Fiorentina intalneste in aceeasta runda codasa grupei Debrecen.

Formatii probabile:
Olympique Lyonnais - Lloris, Clerc, Cris, Toulalan, Cissokho, Makoun, Ederson, Pjanic, Bastos, Govou, Lisandro.
Liverpool - Reina, Degen, Carragher, Kyrgiakos, Insua, Kuyt, Lucas, Mascherano, Benayoun, Vladimir Voronin, Torres.

Absenti de la Lyon: Boumsong,Bodmer, Anderson.
Absenti de la Liverpool: Gerrard, Skrtel, Fabio Aurelio, M.Kelly; Incerti:Glenn Johnson, Danny Agger, Aquillani, Ngog.

Cred ca va fi un joc frumos, deschis si se va marca de ambele parti, am incredere ca Torres isi va face datoria inca o data pentru Liverpool, iar Lyon va profita de lipsa unor jucatori importanti de la echipa oaspete mai ales in compartimentul defensiv si va reusi sa marcheze si ea.
Ambele echipe marcheaza mi se pare cel mai bun pronostic pentru acest meci.

CASTIGATOR +8,3[b]

 
MoneyFishDate: Tuesday, 2009-11-03, 6:48 PM | Message # 6
Major
Group: Checked
Messages: 99
Awards: 1
Reputation: 10
Status: Offline
Partida: unirea urziceni -glasgow rangers
Pont: glasgow rangers
Cota : 4.00
Casa :bet365
Incredere: 10

Argumentatie: In acest meci se intalnesc 2 echipe din grupa G din Champions League. Unirea Urziceni ocupa in acest moment locul 2 in grupa cu 4 puncte dupa 3 partide disputate, in timp ce Glasgow Rangers ocupa ultimul loc cu un singur punct obtinut dupa 3 partide. Ambele echipe oscileaza in campionatul intern avand si rezultate bune si rezultate proaste fiind foarte inconstante in ultima vreme. Cu toate ca Urziceni a reusit sa castige in meciul tur la Glasgow acasa cu scorul de 4:1, cred ca de aceasta data vor claca sub presiunea exercitata de posibilitatea obtinerii unei imense performante si naume aceea de a participa in primavara europeana in Champions League (tipic romanesc) si vor pierde partida de acasa in fata fanilor romani. Mizez pe victoria celor de la Glasgow care au o cota de nerefuzat zic eu la bet.365

NECASTIGATOR -10
 
KruudDate: Tuesday, 2009-11-03, 10:40 PM | Message # 7
Parior surprize-surprize
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida : Sevilla - Stuttgart
Pronostic : X
Cota : 4.6
Casa de pariuri : UNIBET
Incredere : 10

Argumentatie :

In acest meci din grupa G din care face parte si Unirea se vor intalni 2 echipe care sunt clasate pe locul 1 gazdele si 3 oaspetii iar Sevilla cu un egal in acest meci sunt calificati si asa cred ca se va si intampla si Sevilla cred ca va juca mai usor si vor fi multumiti cu un egal deoarece si in campionat ii asteapta derbiul cu Villarreal. Arbitrul acestui meci va fi englezul M. Atkinson un arbitru care lasa jocul mai liber si fluiera destul de rar si cred ca acest meci va fi unul pe contre si un egal cu goluri. Stuttgart are rezultate extrem de slabe in ultima vreme iar un rezultat bun in acest meci le-ar da un moral bun si un egal in acest meci urmat de o victorie a Unirii acasa cu Rangers ar fi perfect pentru Unirea dar meciul Unirii va fi extrem de greu.

CASTIGATOR +36

 
DanyiyeliDate: Tuesday, 2009-11-03, 11:03 PM | Message # 8
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida: Indiana Pacers - Denver Nuggets
Pont: over 224
Cota:1.93
Casa de pariuri:10Bet
Incredere:10

Argumentare: Si in aceasta seara merg pe un over intr-o partida din NBA,asta dupa ce aseara s-a depasit cu mult over-ul ales de mine. Pentru aceasta seara am ales o alta partida in care cele 2 echipe au defensive slabe si care se bazeaza numai pe atac,ceea ce ma face sa cred ca se va depasi si de aceasta data bariera celor 224 puncte in meci.
Indiana a început slab sezonul, cu două înfrîngeri în primele două meciuri, pe terenul lui Hawks (109-120, contra unei formaţii precise în apărare) şi 83-96 cu Miami Heat,in timp ce Denver a marcat 133 de puncte în meciul precedent, e drept, cu OT, în faţa lui Memphis Grizzlies, formaţie asemănătoare cu Pacers ca stil de joc. De menţionat şi că marcatorul principal al lui Nuggets este în formă mare:Carmelo Anthony, 40 de puncte ieri, în vreme ce Billups, Carter, Nene şi Martin adaugă de asemenea puncte importante.

In acest moment in clasamentul arata astfel pentru cele 2 formatii:
9. Indiana 82 36 46 8617:8708 118 (in conferinta de est)
4. Denver 82 54 28 8555:8275 136 (in conferinta de vest)

Bafta celor care il joaca!

NECASTIGATOR - 10

 
TaquitoDate: Tuesday, 2009-11-03, 11:34 PM | Message # 9
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 112
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Partida: Standard Liege v Olympiacos
Pronostic: Lead At Half Time And Not Win >> Standard Liege
Cota: 11
Casa de pariuri: william hill
Incredere: 1

Argumentatie: Standard ocupa ultimul loc al grupei cu un punct(obtinut la alkmaar) in timp ce Olympiacos se afla pe pozitia a-2-a cu 6 puncte(victorii cu Liege si Alkmaar). Standard este obligata sa atace ca sa obtina macar locul 3 in grupa. Standard are un atac destul de bun, format din Mbokani, Milan Jovanovic si De Camargo. De obicei incep meciurile bine. Cu Arsenal a inscris repede 2 goluri, dar au pierdut cu 3-2. In meciul tur cu Olympiacos au inscris primii prin De Camargo, dar au fost egalati si au pierdut in prelungiri. Ma astept la un scenariu asemanator si in acest meci.

NECASTIGATOR -1
 
flor_bestDate: Wednesday, 2009-11-04, 0:26 AM | Message # 10
Chewbaca
Group: Checked
Messages: 70
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Meci : Anaheim Ducks - Pittsburgh Penguins
Pronostic : Pittsburgh Penguins
Cota : 2.5
Casa : Bet365
Incredere : 9/10

O intalnire intre doua echipe care in ultima etapa au luat bataie,Anaheim in prelungiri la Phoenix acasa,iar Pittsburgh acasa cu Minnesota.din 7 meciuri acasa Anaheim a castigat 2 si a pierdut 5 iar Pittsburgh in deplasare a castigat 6 meciuri din 6(3 in prelungiri si 3 in timp regulamentar).Anaheim are 4 meciuri castigate,6 egaluri si 2 infrangeri iar Pittsburgh are 11 victorii si 3 infrangeri ultima chiar etapa trecuta.o echipa precum pittsburgh nu prea are 2 infrangeri consecutive deci vad o victorie clara a ''pinguinilor''.hai ca am zis-o pe asta wacko happy

Bafta

CASTIGATOR + 13.5

 
kobeDate: Wednesday, 2009-11-04, 2:08 AM | Message # 11
LAKERS
Group: Checked
Messages: 116
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Partida: Tipsarevic-Hanescu
pont:Hanescu
Casa:bet365
Cota:2.5
incredere:10

Meicul dintre reprezentantul nostru si sarb e deschis oricarui rezultat desi cota il da favorit pe sarb...in partidele directe hanescu il conduce 2-0 pe janko ultima jucandu-se chiar in acest an la new heaven,parida castiga de victor in 3 seturi...Hanescu ocupa pozitia 36 cu 1021 pct in schimb ce jtipsarevic se afla sub el cu 3 locuri avand 990 pct...acest meic se disputa pe hard si cred ca dupa turneu reusit de janko la viena,ajungand in smeifinale,azi nu va mai rezista impotriva romanului care a pierdut mai devreme la kunysin in turneu de la moscova...Bafta

NECASTIGATOR -10

 
underlineDate: Wednesday, 2009-11-04, 11:06 AM | Message # 12
Nu conduc beat, fumez si zbor
Group: Checked
Messages: 110
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Janko Tipsarevic - Victor Hanescu

Tenis Valencia
Pronostic: Tipsarevic
Cota: 1,55
Casa: gamebookers
Incredere: 10/10

Multe nu sunt de spus despre acest meci. Este un turneu de sfarsit de sezon, insa cu premii destul de consistente si la care participa jucatori de prima mana. Hanescu nu arata nimic special de cateva turnee, reusind "performantele" de a fi eliminat aproape la fiecare turneu inca din primul tur.
Tipsarevic se pare ca vrea sa incheie acest sezon in tromba, castigand turneul de la Mons, ajungand in finala la Moscova si in semifinala la Viena.
Intre cei doi jucatori au fost pana acum 2 intalniri, in ambele Victor reusind sa se impuna, insa in una dintre ele sarbul a abandonat. Diferenta intre cei 2 nu este foarte mare, insa mizez pe forma execrabila a lui Hanescu si am mare incredere ca va pierde acest meci.

CASTIGATOR + 5.5


http://betfairblog.wordpress.com/
 
betivuDate: Wednesday, 2009-11-04, 12:21 PM | Message # 13
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 2
Reputation: 3
Status: Offline
Partida : Volgar Gazprom Astrahan - Salut Energia Belgorod ( fotbal - Rusia - Prima divizie )
Pronostic : X
Cota : 3,10
Casa : Bwin
Incredere : 10

Partida din divizia secunda a Rusiei - ultima etapa - iar pentru cele doua echipe de astazi nimic nu se mai poate intimpla : Gazprom e pe 11 cu 50 de puncte - 12 victorii , 14 egaluri ( 7 acasa ) si 11 infringeri - iar Energia pe 7 cu 60 de puncte - 17 victorii , 9 egaluri ( 6 in deplasare ) si 11 infringeri ; 2 echipe de duzina si cam de aceeasi valoare care nu vad de ce ar forta victoria astazi ; Energia merge prost in deplasare cu doar 3 victorii , 6 egaluri si 9 infringeri dar daca smulg de undeva vreun punct asta e de la echipe ca Gazprom ; dupa o victorie la limita a gazdelor in tur ( 1-0) eu mizez azi pe un meci egal intr-o partida fara importanta pentru clasament .

Castigator +21u
 
hunedoara1979Date: Wednesday, 2009-11-04, 12:28 PM | Message # 14
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 146
Awards: 0
Reputation: 8
Status: Offline
Partida:Zeballos Horacio-Gasquet Richard
Pont: 1
Cota: 2.79
Casa de pariuri: BETFAIR
Incredere: 10

Argumentatie:
Am ales pentru astazi un meci din cadrul truneului de tenis de la Basel.
Locurile din claasment ale celor doi sunt 42 pentru argentinianul Zeballos si 57 pentru francezul Gasquet.
Cota exagerat de mare primita de argentinian pentu victorie mi se pare o pomana curata pe care nu o pot rata.
Francezul vine la acest turneu dupa ce a pierdut in primul tur la precedentele sale doua turnee, vine dupa un an de cosmar un an pe parcursul caruia a fost depistat pozitiv la un control antidoping si se pare ca a iesit din forma care la consacrat in trecut , desi dadea semne de revenire dupa semifinala din Franta de la Metz din luna septembrie.
De partea cealalta argentinianul vine dupa o finala la St.Petresburg, pierduta in mod inexplicabil dupa ce castigase primul set si mai ales dupa ce a trecut in 2 seturi de toti adversarii sai pana la intalnirea cu Stakhovsky.
Forma arata de catre argentinian l-a facut sa castige si finala truneului pe zgura cei drept din Argentina in octombrie. Singura sincopa o reprezinata iesirea din primul tur de la turneul de la Moscova unde a pierdut la Youzhny.
L-am urmarit pe Zeballos in 3 meciuri la turneul din Rusia si mi-a placut stilul sau de a ataca si de a prelua initiativa, mai ales pe propiul serviciu., un jucator care nu sta sa astepte greseala adversarului.Desi prefera zgura argentinianul a jucat bine si pe hard, l-a tuneul de la US OPEN a fost eleminat cu greu de Berdych.
Consider ca desi trecerea de la turnee de challenger la turnee atp este grea diferenta de valoare fiind mare, argentinianul poate sa fac pasul decisiv spre turneele adevarate, tureul acesta fiind inca un pas spre acest deziderat, anult trecut pe vremea aceasta jucand prin America de Sud in challengeruri.
Singurul argument contra argentinianului il reprezinta faptul ca a jucat finala duminica si nu stiu cum v-a reactiona dupa ce a pierdut un meci pe care l-a avut la indemana.
Bafta sa fie pentru toata lumea!

NECASTIGATOR -10

 
brolin8Date: Wednesday, 2009-11-04, 2:46 PM | Message # 15
Sergeant
Group: Checked
Messages: 26
Awards: 1
Reputation: 8
Status: Offline
unirea urziceni-gl rangers
pont-total goluri rangers under 0.5
cota-2.75
casa-GB
incredere 7

Astazi Unirea primeste vizita scotienilor de la rangers pe care i-au umilit chiar pe terenul acestora...unirea urziceni
au o sansa mare sezonul acesta de a prinde locul 2 in grupa si a merge automat in optimi.
clasamentul arata asa 1.sevilla 9p... 2.unirea 4p...3 VFB Stuttgart 2p...4rangers 1p

Dan Petrescu sigur va sti sa-si mobilizeze jucatorii si nu vor juca cu gandul la meciul trecut...punctul forte al
acestuia fiind apararea stiind foarte bine sa distruga jocul adversarilor mai ales asta seara cand va intalni o
formatie britanica care are un stil previzibil in afara centrarilor nu prea a aratat nimic in meciul anterior.
echipe probabile unirea-Arlauskis - E. Nicu, Maftei, Galamaz, Brandan - Ricardo - Varga, T. Bălan, I. Apostol, S. Frunză - Bilaşco
rangers-McGregor - Whittaker, Weir, Wilson, Papac - Naismith, Davis, Thompson, Lafferty - Miller, Boyd
acestia din urma avand cateva indisponibilitati va fi greu de crezut ca pot sa scoata mai mult de un egal asta seara
la ce forma au aratat in ultima perioada cu toate ca aceasta e ultima sansa o lor in a se mentine in lupta pt calificare

Am pariat ca oaspetii nu vor marca bazandu-ma pe defensiva bine organizata de dan petrescu...bafta

NECASTIGATOR -7

 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz