Saturday, 2024-09-28, 7:03 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Furian  
17 decembrie
FurianDate: Friday, 2009-12-11, 10:32 PM | Message # 1
Alcoolic Anonim
Group: Administrators
Messages: 176
Awards: 3
Reputation: 2
Status: Offline
bafta !

Faptele, nu vorbele, te fac sa fi mare.
Lumea e plina de profeti, de comunisti si hipioti
O sa te invete ca nu toti sunt genii si ca tu nu poti
E selectie naturala cel puternic invinge
Si succesul nemeritat rapid se stinge
-FuRiaN-
 
AddictedToMusicDate: Tuesday, 2009-12-15, 5:22 PM | Message # 2
muzicant
Group: Checked
Messages: 50
Awards: 0
Reputation: -1
Status: Offline
Meci:Genoa v Valencia
Pont:Valencia să câştige şi peste 2.5 goluri combinate marcate în meci
Cota:4.50
Casa:Gamebookers
Incredere:9


Argumente:

In acest meci din cadrul grupei B a cupei Uefa se intalnesc 2 echipe din tari diferite dar cu o traditie in fotbal, Genoa de o parte care nu merge bine atat in campionat, locul 10 in Serie A-Italia, cat si in europa, unde, doar o victorie contra spaniolilor calificandui mai departe.De cealalta parte se afla Valencia, care merge mult mai bine in campionatul spaniol, locul4, si prima pozitie in grupa dupa 5 meciuri.Deasemenea Valecia trece printr'o forma buna in ultimul timp, etapa trecuta lasandu'se infranta cu greu de galactici cu 3-2. In meciul din turul grupei , Valencia s'a impus cu 3-2 , scor ce ar fi favorabil si in ultimul meci din grupa, oferindu'le primul loc din grupa, si calificarea bineinteles. Bafta!

Anulat,pana la proba contrarie cota reala e 3,70

 
maldororDate: Thursday, 2009-12-17, 0:50 AM | Message # 3
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 121
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Meci:Cleveland Cavaliers @ Philadelphia 76ers
Pont:Philadelphia 76ers (+5.5)
Cota:1.95
Casa:Bet365
Incredere:10

Argumente:

Partida deosebit de interesanta in aceasta etapa in NBA intre Philadelphia 76ers si Cleveland Cavaliers.Sixers tocmai au reusit sa intrerupa o serie neagra de 12 infrangeri consecutive dupa 117-101 cu GS Warriors si sunt convins ca si in acest meci impotriva lui Cavs se vor mobiliza exemplar si vor da totul pentru a castiga.Cleveland ,in acest sezon ,a suferit patru infrangeri in deplasare la echipe pe care, in mod normal ,ar fi trebuit sa le bata(Charlotte Bobcats,Toronto Raptors,Memphis Grizzlies,Washington Wizards) asa ca nu ar constitui deloc o mare surpriza daca Sixers vor invinge in acest meci.Pentru siguranta si atras de cota foarte buna am ales Philadelphia 76ers (+5.5) si am mari sperante ca Sixers vor reusi sa acopere acest handicap.(Oricum,eu cred ca vor castiga Sixers dar putina cumpatare nu strica mai ales ca o cota de 1.95 este destul de atractiva).GO SIXERS!

Scor:108 - 101 NECASTIGATOR -10[b]

 
Alex_BrasovDate: Thursday, 2009-12-17, 6:40 AM | Message # 4
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Meci: Steaua Bucuresti - Twente Enschede
Pont: sub 2 goluri marcate in meci
Cota: 2.26
Miza: 10
casa: bet365

Argumentatie: Ultima etapa din faza grupelor Europa League, etapa cu numarul 6 aduce fata in fata pe Steaua Bucuresti si Twente Enschede, 2 formatii care in partida tur au remizat alb in Olanda 0-0. Situatia in grupa este urmatoarea:
Fenerbahce 12 pct
Twente 7 pct
Seriff 5 pct
Steaua 3 pct

Pentru a nu depinde de rezultatul din cealalta partida de la Fenerbahce, Twente are nevoie de victorie astazi, orice alt rezultat in afara victoriei trimitand-o acasa, deoarece moldavii daca izbutesc minunea in Turcia, au rezultatele directe favorabile cu olandezii.
Chiar si Steaua se mai poate califica, in urma unei victorii astazi colaborate cu cel mult o remiza a moldavilor in Turcia, in cazul in care Uefa decide sanctionarea clubului turc cu excluderea din Europa si retrogradarea din prima liga turca, in urma scandalului ce priveste pariurile trucate.
Precedentele 2 meciuri disputate de Steaua in Ghencea s-au soldat cu putine goluri: o infrangere la limita 0-1 cu Fenerbahce si o remiza alba cu Seriff, au fost rezultatele consemnate in cele 2 jocuri.

Steaua: Echipa probabila: Zapata - Ninu, Ghionea, Rada - Szekely, Bicfalvi, Toja, Nicolita - Surdu, Dayro Moreno, Kapetanos; Antrenor: Mihai Stoichita; Accidentati: E.Baciu, Onicas, B.Stancu; Incert: Golanski; Suspendat: P.Marin; Vor mai lipsi: Tudose, Ov.Petre, Al.Iacob, Grzelak, Plesan (neinclusi pe lista UEFA)

Twente: Echipa probabila: Boschker - Stam, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli - Brama, Parker, Tiote (Janssen) - N'Kufo, Stoch, Vujicevic; Antrenor: Steve McClaren

La ora jocului se anunta un frig patrunzator, -10 grade si terenul destul de inghetat, se stie ca pe alocuri, terenul din Ghencea sufera foarte mult in conditii meteo aprige.

Luand in considerare faptul ca afara conditiile meteo nu permit desfasurarea unui meci de fotbal in conditii normale, adaugand prestatia stelistilor de acasa, echipa ultradefensiva pe care Steaua o aliniaza meci de meci, si faptul ca ros-albastrii consemneaza multe rezultate under, cota de 2.26 oferita pentru pronosticul "sub 2 goluri", mi se pare una excelenta.

SCOR:1-1 MIZA RETURNATA!!!

 
kobeDate: Thursday, 2009-12-17, 9:42 AM | Message # 5
LAKERS
Group: Checked
Messages: 116
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Partida:Ajax-Anderlecht
pronostic:egal-egal
cota:3.5
casa:bet365
incredere:10

arg

Un meci destul de important in grupa A are loc in aceasta seara la amsterdam pe amsterdam arena....Vor juca ocupantele primelor 2 locuri din aceasta grupa,ajax si anderlecht...ajax ocupa locu 1 cu 11 puncte in timp ce anderlecht e pe locu 2 cu 8 pct....in caz ca pierde si dinamo bate pe timisoara,atunci anderlecht nu se va califica...de aceea cred ca acest meci se va termina la egalitate pt a se califica ambele combatante din acest meci...La bruxelles scorul a fost 1-1,acum as miza pe un 0-0...sper sa nu ma insel si cele 2 echipe sa faca un egal pt a se califica ambele...asadar pronosticul meu:egal la pauza egal la final

0-3 pauza NECASTIGATOR -10

 
alizeeDate: Thursday, 2009-12-17, 9:50 AM | Message # 6
invisible man
Group: Checked
Messages: 201
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
partida ajax anderlecht
pont egal
cota 3 00
casa intertops
incredere 10

argumentare
in ultima etapa a europa league se intalnesc pe amsterdam arena ocupantele pozitiilor 1 si 2 in grupa in grupa a din care mai fac parte dinamo zagreb si fc timisoara
anderlecht bruxelles are nevoie de un egal pentru a se califica in primavara europeana iar ajax are nevoie de un punct pentru a castiga grupa si a evita formatiile ce vin din champions league
anderlecht si-a complicat situatia etapa trecuta cand a pierdut incredibil acas cu zagreb
in etapa a doua la bruxelles a fost 1 1 intre cele 2 echipe
la fel ma astept sa fie si azi un egal ar conveni de minune celor doua echipe
olandezii si belgienii sunt 2 tari foarte prietene si care nu cred ca isi vor pune probleme astazi
cotele sunt in scadere pentru un egal previzibil vazut de toata lumea
deja meciul este blocat la unele case de pariuri
bafta

ANULAT. Cota de 3.00 este ireala. Probabil ai dat pe betexplorer si ai vazut ca in dreptul casei Intertops este cota de 3.00 la egal Ea nu exista in realitate, drept urmare ea este taiata cu o bara.Daca pui dovada reala, pontul se valideaza!

 
cipanuDate: Thursday, 2009-12-17, 9:54 AM | Message # 7
Private
Group: Checked
Messages: 16
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
everton-bate borisov
pronostic- everton(-1)
cota-3,3
casa-bet365
incredere-10

arg-
In cel de-al 6-lea meci din grupa I everton intalneste pe teren propriu pe cei de la bate borisov.Desi primul loc le este asigurat celor de la Benfica,iar cel de al-2-lea celor de la Everton meciul din aceasta seara se anunta unul experimental de partea celor de la Everton,unde vor debuta cativa jucatori,dupa cum scrie presa engleza.Echipele probabile se anunta a fi:Everton- Nash, Coleman, Duffy, Hibbert ©, Bidwell, Osman, Forshaw, Baxter, Rodwell, Yakubu, Agard.
Bate Borisov-Veremko; Yurevich, Radzkov, Sosnovsky, Bordachev; Pavlov, Likhtarovich, Valadzko, Nekhaichyk, Krivets; Rodionov.
Dupa un parcurs nu prea stralucit in ultimele meciuri cei de la Everton vor incerca sa-si mai spele din pacate in aceasta seara,ei fiind si criticati putin in presa.Belarusii au avut in tur meciul in mana dar nu au reusit sa obtina victoria,cei de la Everton iesind mai motivati dupa pauza de la cabine si reusind sa marcheze de 2 ori obtinind astfel victoria cu scorul de 2-1.Asadar eu cred ca Everton va incepe in forta si vor marca cel putin de 2-3 ori.

SCOR: 0-1 NECASTIGATOR -10

 
danu_villaDate: Thursday, 2009-12-17, 12:58 PM | Message # 8
Major
Group: Checked
Messages: 95
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Lille vs. Slavia Praga
Predictie: Lille (-1)
Cota: 1.70
Miza:10.00

Agentie: Gamebookers

Meci decisiv petru Lille asta seara in Europa League impotriva Slavei din Praga care nu mai nici o sansa la calificare,in celalalt meci al grupei se intanesc Genoa si Valencia.Lille si italienii au cate 7 puncte in timp ce Valencia are 9,fiind ceea mai incurcata grupa inaintea ultimului meci.Lille se afla intr-o forma de zile mari in ultimile patru partide de campionat a inscris 16 goluri,cate 4 pentru fiecare echipa,4-0 Valienciennes,4-3(1-3) Lyon, 4-0 Saint-Ettiene si 4-0 in deplasarea de la Monaco.In tur la Praga Lille s-a impus cu 5-1.Sparta a incheiat turul e campionat pe 29 noiembrie si cred ca deja sunt in vacanta iesiti din forma.In precedenta etapa de Europa League a remizat acasa cu Genoa 0-0,rezultat ce o ajuta enorm pe Lille.Daca inving pe Slavia si Genoa invinge pe Valencia,francezii se vor califica de pe primul loc.Cred ca nu vor fi dubii in privinta castigatoare acestui meci se pune doar problema scorului.

3-1CASTIGATOR +7

 
militia01Date: Thursday, 2009-12-17, 1:02 PM | Message # 9
militia
Group: Checked
Messages: 117
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
meci:Steaua - Twente
pont:Twente
cota:2
casa:betfair
miza: 10

Un meci fara miza pentru stelisti,un meci fara cativa titulari se anunta destul de greu deoarece Steaua doreste sa castige macar un meci in acest sezon in Europa League.Insa stelisti intalnesc azi liderul din Olanda o echipa foarte in forma,antrenorul Steve McClaren reusind sa transforme o echipa modesta intr-una foarte buna,investindu-se multe milioane in aceasta echipa.
Steaua va incerca un 3-4-3 in acest meci insa punctul slab de unde vor veni golurile este apararea unde este anuntat titular Ninu,jucator,care nu are ca cauta la Steaua,parerea mea.Un alt jucator care este afectat de declaratiile patronului este Ghioanea care vrea sa plece de la echipa si nu cred ca va avea o prestatie buna.Singurul punct forte al echipei este atacul,avandu-l pe Kapetanos lider.
Twente spera la o calificare,insa daca moldovenii reusesc surpriza in Turcia un egal nu le este favorabil,iar echipa trebuie sa bata ca sa nu aiba emotii in acest meci.
Bafta

SCOR:1-1 NECASTIGATOR -10

 
DanyiyeliDate: Thursday, 2009-12-17, 5:04 PM | Message # 10
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida: Genoa - Valencia
Pont: over 10 cornere
Cota:2.00
Casa de pariuri:bet365
Incredere:10

Argumentare:

Se anunta un meci aprig intre cele doua formatii,o partida in care eu mizez pe mai mult de 10 cornere,deorece ambele formatii au un stil de joc ofensiv.
Chiar daca este pe primul loc Valencia nu are inca calificarea asigurata deoarece in cazul unui esec astazi ar ramane cu cele 9 puncte Genoa totalizand 10 iar Lille are un meci destul de usor astazi acasa cu Slavia Praga (ultima clasata care nu a acumulat decat 3 puncte reusind doar 3 meciuri egale) si poate totaiza 10 puncte.In acesta situatie Valencia ar ramane cu cele 9 puncte si automat nu ar mai prinde un loc in primavara europeana .

Group B [?] GP W D L GF GA P
1. Valencia 5 2 3 0 10 7 9
2. Lille 5 2 1 2 12 8 7
3. Genoa 5 2 1 2 7 8 7
4. Slavia Prague 5 0 3 2 4 10 3

11 CORNERE CASTIGATOR +10

 
marcelDate: Thursday, 2009-12-17, 6:11 PM | Message # 11
Daca ar scrie pe bani femei, as dormi in pat cu ei
Group: Checked
Messages: 192
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Rapid Vienna v Celtic
pronostic :celtic
cota:3,6
casa:bet365
incredere:10

argument:
Acest meci se joaca in ultima etapa din cadrul grupelor europa ligue . astazi se intalnesc doua echipe care vor juca meciul doar din obligatie nici una nemaiavand sanse la calificare mai departe .celticul pot sa spun ca este marea dezamagre a acestei grupe ei fiind cotati practic cu sansa a doua in grupa si nimeni nu credea ca vreodata scotienilor le va putea lua fata hapoel tel aviv .celtic va dori sa invinga astazi pentru a strange 8 puncte si a iesi totusi cu fruntea sus din aceasta grupa . celtic a demonstrat in aceasta grupa ca este mult peste rapid viena dar ghinionul ia tinut departe de primavara europeana . celtic are doar doua infrangeri in aceasta grupa 1-0 cu hamburger si 2-1 cu surprinzatoarea hapoel tel aviv .sper ca deseara sa se imp[una intrun meci ce conteaza doar pentru palmaresul clubului si pentru moral .

3-3 NECASTIGATOR -10

 
MoneyFishDate: Thursday, 2009-12-17, 7:45 PM | Message # 12
Major
Group: Checked
Messages: 99
Awards: 1
Reputation: 10
Status: Offline
Fenerbahce - FC Sheriff Tiraspol
pronostic : Fenerbahce, Handicap 0:1
cota: 3,30
casa: bet365
incredere:10

argument: In acest meci se intalnesc doua echipe din Grupa H din Europa League, Fenerbahce ce ocupal ocul 1 in grupa cu 12 puncte dupa primele 5 partide jucate fiind deja calificata in primavara europeana de pe locul 1 si FC Sheriff Tiraspol ce ocupa locul 3 in grupa cu 5 puncte dupa primele 5 partide jucate. Pentru a avea sanse la calificare im primavara europeana cei de la FC Sheriff Tiraspol trebuie sacastige neaparat acest meci, dar depind si de rezultatul dintre Steaua si Twente, Twente trebuind sa nu castige in Ghencea. Cred ca in acest meci oaspetii vor iesi la joc iar cei de la Fenerbahce ii vor taxa invingandu-i in cele din urma la 2 sua mai multe goluridiferenta.

SCOR:1-0 NECASTIGATOR -10

 
hunedoara1979Date: Thursday, 2009-12-17, 8:11 PM | Message # 13
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 146
Awards: 0
Reputation: 8
Status: Offline
Steaua -Twente
pronostic : FC Twente sa castige cu 2 sau mai multe goluri
cota: 4
casa: bet365
incredere:10

Voi incepe cu declaratia antrenorului Stelei dintr-un cotidian de sport:
Avem probleme de lot, insa asta nu este o scuza. Cu lotul pe care il am la dispozitie, ne vom descurca. Am mare incredere in baieti ca vor face un meci bun"
Steaua isi i-a la revedere de la superterii sai astazi in meciul cu Twente , ultimul din EUROPALEAGUE, meci care se disputa astazi de la ora 22.05 pe Ghencea.
Steaua a reusit sa se faca de rusine pe propiul teren pana acum in aceasta competitie nereusind nici macar o victorie remizand acasa cu Sherif Tiraspol si pierzand cu Fenerbahce.
Mai tot timpul cu gandul la competitia interna asemeni tuturor participantelor din tara noastra, Steaua are o misiune si mai grea astazi cand trebuie sa indure frigul in loc sa fie printr-un club de fite din Bucuresti sau de la Munte.
Ospetii condusi de cunostinta mai veche a stelistilor, englezul MC Laren stiu ca o victorie astazi le va aduce calificarea fara a mai sta la mana celuilat rezultat din meciul de la Istanbul si vor transa acest meci, pentru ca desi campionatul de unde provin nu este foarte valoros totusi sunt neinfranti avand 15 victorii si 2 egaluri, pana acum, printre invinse numarandu-se si granzii Ajax si Alkmaar.
In EUROLEAGUE oapsetii au 2-1-2 si daca gazdele ar fi tratat cu bun simt acest meci poate ar fi fost altfel, dar asa cred ca vom asisita la un meci cu o formatie stelista care va incerca mai mult sa nu se accidenteze decat sa joace fotbal.

SCOR: 1-1 NECASTIGATOR -10

 
TaquitoDate: Thursday, 2009-12-17, 8:33 PM | Message # 14
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 112
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Steaua - Twente
pronostic : FC Twente sa castige si sub 2.5 goluri
cota: 3.5
casa: william hill
incredere:10

meci fara miza ptr steaua. Stoichita incepe meciul cu o formula asemanatoare ce cea folosita la Tiraspol, cu 3 fundasi, 6 mijlocasi si 1 atacant. in atac va fi Kapetanos iar pe flancuri Tanase si Dayro Moreno. in atacul lui Twente este elvetianul Blaise N'Kufo. Twente are nevoie de 1 punct ptr a fi sigura de calificare. Nu cred ca Steaua are puterea sa depaseasca pe Twente. ma astept ca olandezii sa castige cu 1-0 sau 2-0.

1-0 Steaua,pontul nu mai are cum sa iasa NECASTIGATOR -10

 
tzutzuDate: Thursday, 2009-12-17, 8:44 PM | Message # 15
POATE VA IAU VALIZA LUNA ASTA !!!!!!
Group: Checked
Messages: 403
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
Partida:Fener-Sheriff
Pont:Sferiff
Cota:5,55
Casa:BetSense
Incredere:10

Argumentare:

Se stie foarte clar situatia prin care trece Fenerbahce in acest moment.
Momentan aflati pe primul loc in grupa,fara sanse ca alta echipa sa-i mai depaseasca,Fener joaca practic fara motivatie acest meci.Sau poate nu!!!
Eu am gandit meciul in felul urmator,nu dupa forma echipelor,nu dupa valoare,nu dupa valoarea campionatului din care vin cele doua echipe.

Fener e acuzata de implicarea in meciuri aranjate si e foarte posibil sa fie exclusa in toate competiile si retrogradata din campionat.Daca acest lucru se va intampla,vor avea nevoie de foarte multi bani pentru a putea tine echipa in liga secunda,adica sa pastreze lotul sa nu piarda din jucatorii valorosi.
Sheriff este cea mai puternica echipa din Moldova,un campionat destul de slab,insa o echipa destul de artagoasa si cu potential.Au reusit o mare surpriza contra lui Twente.Se stie ca patronul lui Sheriff este unul dintre cei mai puternici si influenti oameni din acea zona,insa cu relatii destul de bine infiripate.
Cu putin noroc,moldovenii vor trece de faza grupelor.
Gandesc asa:Fener da meciul lui Sheriff in schimbul unei sume de bani(mai mari decat ar lua de la Uefa pt o victorie),pt ca nu au nimic de pierdut.
Daca decizia e pt ei,sunt calificati prin punctele acumulate,daca decizia e contra,inseamna ca degeaba vor mai bate pe Sheriff,asa ca cea mai buna varianta ar fi sa primeasca niste bani.
dar totul depinde de meciul dintre Steaua si Twente,pt ca daca Twente va conduce ,e posibil ca acel blat sa cada.
Insa,merg pe mana amarilor de data asta si incerc marea cu degetul.

SCOR:1-0 NECASTIGATOR -10


Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data . (Mark Twain)
 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz