Saturday, 2024-09-28, 7:06 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
14 Noiembrie
DanyiyeliDate: Thursday, 2009-11-12, 7:48 AM | Message # 1
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Bine ca a venit weekend-ul!
 
marcelDate: Friday, 2009-11-13, 2:16 PM | Message # 2
Daca ar scrie pe bani femei, as dormi in pat cu ei
Group: Checked
Messages: 192
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
meci : Fc Baia Mare- FC Silvania
pronostic: egal sau FC Silvania
cota:2,01
casa: casaPariurilor
incredere: 10

argument
Atat FC Silvania cat si FC baia mare sunt nou promovate . mai mult vin din aceeasi serie din liga 3-a serie c6 . acest meci este un meci bun pentru silvania pentru asi lua revansa in fata fanilor . silvania in ultimul meci pe teren propriu a remizat 0-0 in compania celor de la gaz metan cfr craiova in timp ce baia mare a reusit cu greu sa o invinga pe fortuna covaki in minutul 90 printr-un autogoll . fc silvania a aratat in acest sezon ca e o nuca greu de spart daca are fani langa ea si cred ca prezenta galeriei la acest meci va conta enorm .

1-2 CASTIGATOR +10,1

 
DanyiyeliDate: Friday, 2009-11-13, 9:34 PM | Message # 3
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida:Tricolorul Breaza - Sportul Stud.
Pont: 2
Cota: 1.80
Casa de pariuri:bet365
Incredere: 10

Argumentare:
Am ales pentru azi o intalnire intre Sportul Studentesc echipa ce are o linie de clasament:
5. Sportul Stud. 13 7 2 4 27 11 23pct
si O formatie care se lupta pentru a evita esalonul 3
17. Tricolorul Breaza 13 3 0 10 8 27 9pct

Ultimele 6 meciuri:
Data Campionat Meci Rezultat
07/11/2009 Liga 2, Seria B1 FC Snagov vs. Tricolorul Breaza Î - 3:0
31/10/2009 Liga 2, Seria B1 Tricolorul Breaza vs. Petrolul Ploiesti Î - 1:5
24/10/2009 Liga 2, Seria B1 Victoria Branesti vs. Tricolorul Breaza Î - 3:0
17/10/2009 Liga 2, Seria B1 Tricolorul Breaza vs. CS Concordia Chiajna Î - 0:2
10/10/2009 Liga 2, Seria B1 FC Dunarea Giurgiu vs. Tricolorul Breaza Î - 1:0
03/10/2009 Liga 2, Seria B1 Tricolorul Breaza vs. Gloria Buzau Î - 0:1

In timp ce Studentii care se bat si in acest sezon la promovare
Ultimele 6 meciuri:
Data Campionat Meci Rezultat
08/11/2009 Liga 2, Seria B1 Sportul Studentesc vs. Csm Ramnicu Sarat V - 8:0
31/10/2009 Liga 2, Seria B1 FC Delta Tulcea vs. Sportul Studentesc E - 0:0
24/10/2009 Liga 2, Seria B1 Sportul Studentesc vs. Fcm Dunarea Galati V - 2:0
17/10/2009 Liga 2, Seria B1 Fcm Bacau vs. Sportul Studentesc V - 1:2
10/10/2009 Liga 2, Seria B1 Sportul Studentesc vs. Dinamo II Bucharest V - 2:0
03/10/2009 Liga 2, Seria B1 Cetate Suceava vs. Sportul Studentesc Î - 3:0

Cum toate astea n-ar fi suficiente, de la Tricolorul lipsesc cativa jucatori importanti: Puie, Nuţescu şi Ghiţă - accidentaţi si Ghidia - suspendat.

Asa stand lucrurile, cu o echipa Sportul care n-are voie sa faca pasi gresiti pentru a se apropia de obiectivul propus - promovarea, si cu o echipa Tricolorul aflata in degringolada, care mai mult ca sigur se va intoarce din nou in esalonul 3, nu vad alt rezultat decat victoria celor de la Sportul Studentesc.

BAFTA!

ANULAT ,trebuia la pont SPORTUL scuze dany,dar e un regulament

 
warr10rDate: Saturday, 2009-11-14, 0:01 AM | Message # 4
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 114
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida: New Orleans Hornets - Portland Trail Blazers(baschet NBA)
Pont: under 190,5
Cota: 2,19
Casa de pariuri: sbobet
Incredere: 10

Argumentare:
Am ales un meci intre doua echipe care asa cum ne-au obisnuit in ultimii ani lupta pentru ocuparea unui loc de play-off, chiar daca acum la inceput de sezon viespile ocupa un loc mai slab, dar au intalnit formatii puternice.
Hornets are 3w-6L si ocupa locul 11 in conferinta de vest, iar Portland are 6w-3L si ocupa locul 5 in aceeasi conferinta.
Hornets are o medie de 99 de puncte pe meci, iar Portland are o medie de 98 de puncte pe meci.
Portland are un joc foarte bun de aparare, fiind foarte multe jocuri in care nu primesc peste 90 de puncte, iar Hornets este o echipa care are o defensiva buna. Cred ca nici o echipa nu va inscrie peste 95 de puncte in aceasta partida si de aici alegerea mea pentru acest under 190,5 in partida, mai ales ca si cota este una buna. Sper sa am dreptate.

Ultimele 6 meciuri:
New Orleans Hornets
12/11/2009 NBA Phoenix Suns vs. New Orleans Hornets Î - 124:104
10/11/2009 NBA L.A. Clippers vs. New Orleans Hornets V - 84:112
09/11/2009 NBA L.A. Lakers vs. New Orleans Hornets Î - 104:88
07/11/2009 NBA New Orleans Hornets vs. Toronto Raptors Î - 90:107
05/11/2009 NBA New Orleans Hornets vs. Dallas Mavericks V - 97:97114:107 (Prel.)
03/11/2009 NBA New York Knicks vs. New Orleans Hornets Î - 117:111
Portland Trail Blazers
12/11/2009 NBA Minnesota Timberwolves vs. Portland Trail Blazers V - 84:107
11/11/2009 NBA Memphis Grizzlies vs. Portland Trail Blazers V - 79:93
09/11/2009 NBA Portland Trail Blazers vs. Minnesota Timberwolves V - 116:93
07/11/2009 NBA Portland Trail Blazers vs. San Antonio Spurs V - 96:84
04/11/2009 NBA Portland Trail Blazers vs. Atlanta Hawks Î - 91:97
02/11/2009 NBA Oklahoma City Thunder vs. Portland Trail Blazers V - 74:83

In ultimele 7 meciuri disputate intre cele doua echipe nu s-a depasit un total de 190 de puncte, asadar cred ca acest pont este usor de prins si pentru aceasta partida.
03/02/2009 NBA New Orleans Hornets vs. Portland Trail Blazers 89:97
03/01/2009 NBA Portland Trail Blazers vs. New Orleans Hornets 77:92
29/11/2008 NBA Portland Trail Blazers vs. New Orleans Hornets 101:86
15/11/2008 NBA New Orleans Hornets vs. Portland Trail Blazers 87:82
24/01/2008 NBA New Orleans Hornets vs. Portland Trail Blazers 96:81
18/12/2007 NBA Portland Trail Blazers vs. New Orleans Hornets 88:76
08/11/2007 NBA Portland Trail Blazers vs. New Orleans Hornets 93:90

78-86 CASTIGATOR +11.9

 
s0uLDate: Saturday, 2009-11-14, 1:09 AM | Message # 5
Private
Group: Checked
Messages: 2
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Meci : Republica Irlandeza vs Franta
Pont : Franta
Cota : 2.53
Casa : StanleyBeT
Incredere : 10

Argument : Sa nu uitam ca echipa Frantei este una din cele mai bune echipe ale fotbalului european chiar si mondial .. sa nu uitam ca in 2006 aajuns pana in finala WC .. la euro 08 franta avand un joc foarte prost .. . Francezii au jucat foarte prost si in aceste preliminarii aducand rezultate neasteptate . Cred ca jucatorii o sa fie foarte motivati,iar daca francezii joaca un meci motivati pot bate pe oricine (motivatia fiind participarea la Campionatul Mondial) ... Ce jucator nu si`ar dori acest lucru?

0-1CASTIGATOR +15,3

 
Alex_BrasovDate: Saturday, 2009-11-14, 3:20 AM | Message # 6
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Partida: Polonia - Romania
Pont: Egalitate la pauza si la final
Cota: 5.00
Casa: Stanleybet
Incredere: 10

Argumentatie:

Dupa cea mai slaba campanie din istorie, terminand grupa deasupra pescarilor din Feroe, Romania da piept astazi cu o formatia care la randul ei a esuat lamentabil. 5 infrangeri din 10 meciuri, reprezinta prea mult pentru a ocupa un alt loc decat acelasi loc 5, asadar polonezii se afla in aceeasi situatie cu noi. Maine, vad un meci intre 2 echipe in reconstructie, care se vor zbate sa iasa din mediocritate, dar nu cred ca "puii" nostri pot emite pretentii, deoare nivelul jocului e unul redus, iar din spate nu vin valori.
Vorbind de valori, inevitabil,iti aduci aminte de Generatia de Aur, dar, inainte de fiecare joc al nostru, imi vine in cap flashul acela cu paluga de Andersson, care i-a luat fata lui Prunea, si a egalat in ultimul minut in 1994, in sferturile mondialului american, ratand astfel ocazia unei semifinale cu Brazilia.

Mizez pe un rezultat de egalitate diseara, atat la pauza cat si la final, iar cunoscandu-i stilul lui Razvan ultradefensiv si avand in vedere faptul ca "nu prea are cine sa o bage in atze", nu m-as mira ca la finalul celor 90 de minute, tabela sa indice scorul din primul minut de joc.

Scor : 0-1 (0-0) NECASTIGATOR -10

 
kelppaDate: Saturday, 2009-11-14, 7:29 AM | Message # 7
kellpa
Group: Checked
Messages: 120
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Aldershot-Macclesfield
over 2,5
1,909
pinnacle
miza 10

Cei de la Aldershot primesc in etapa cu nr.16 vizita celor de la Macclesfield in league two.
Gazdele sunt pe 10 cu 22 de puncte si nu cred ca au potentialul si forta necesara de a ataca primele locuri care pot sa le ofere sansa de promovare(direct sau prin focul play-offului).Acasa au un parcurs bun,avand 4v-2e-1i cu un golaveraj superior de 19-10.In ultimele jocuri de acasa au reusit victori cu 4-1 cu Morecambe,pierzand apoi cu 2-3 in fata celor de la Buy si 3-1 in deplasarea de la Shrewsbury,remizand 0-0 in ultima etapa la Rotherham.
Saptamana trecuta au castigat meciul de cupa cu 2-0 in fata celor de la Bury,asigurandu-si calificarea in umatorul tur al cupei Angliei.
La polul opus avem modesta echipa Mcc.lesfield care an de an lupta pt.ramanerea in aceasta liga si mai de fiecare data reuseste sa scape cu fata curata,salvandu-se de la retrogradarea in Conference.
Si in acest sezon echipa merge slabut,clasandu-se pe 18 cu tot atatea puncte(18).In deplasare are o linie de 2-3-2,ultimele etape aducandu-i 5p ,castigand in deplasarea de la Cheltenham cu 2-1,urmat de 2 remize cu aceelasi scor 2-2 pe propriul teren cu Dagenham si Bradford.In meciul din cupa Angliei au cedat la limita cu 1-0 pe terenul celor din M.K.Dons,echipa din league one.
Sper ca entuziasmul echipei gazde care nu de putine ori a facut meciuri spectaculoase,sa fie prezent si azi,avand in fata un adversat modest dar care poate sa puna oricand probleme competitoarelor ,mai ales ca situatia in clasament este delicata.
Mizez pe un meci deschis,cu multe goluri.
In ultimele intalniri meciul s-a terminat 1-1 pe terenul celor din Aldershot si 4-2 acasa la Macclesfield.

SCOR 0-0 NECASTIGATOR -10

 
asterixDate: Saturday, 2009-11-14, 9:09 AM | Message # 8
silence, i kill you
Group: Checked
Messages: 141
Awards: 2
Reputation: 1
Status: Offline
Partida: Polonia - Romania
Pont: polonia pauza egal la final
Cota: 15
Casa: bet365
Incredere: 10

Argumentatie:
revin si eu cu o cota bomba,in acest meci se intilnesc 2 echipe dezamagite care au ratat lamentabil calificarea la wc ,polonzi vor sa demonstreze in fata proprilor suporteri ca mai au inca motive sa creada ca la CE pe care il gazduiesc vor putea face fata si vor incepe in forta acest meci dornici sa stearga impresia lasata in campania de calificare la WC si probabil ca var reusi sa perforeze poarta alor nostri care ,dupa cum il stim pe razvan va incepe meciul ultra defensiv,dupa pauza obligati probabil de rezultatul de la pauza romani vor fi obligati sa iese la joc si cu putin noroc vor putea obtine un egal[s-au vor mai primi vreo 2 goluri facinduse iarasi de ris asa cum ne-au obisnuit in ultima vreme],asta ramine de vazut eu totusi mai am o bruma de incredere in razvan si sper sa vina din polonia macar cu un egal

Scor 0-0 (pauza) NECASTIGATOR -10

 
tzutzuDate: Saturday, 2009-11-14, 10:03 AM | Message # 9
POATE VA IAU VALIZA LUNA ASTA !!!!!!
Group: Checked
Messages: 403
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
Partida: CSM Ramnicu Sarat-Farul Constanta
Pont: Niciun gol (0-0)
Cota :9,00
Casa: bet365
Incredere: 10

Argumentare:

Astazi de la ora 11:00,gasim pe panou intalnirea din liga II,din Romania,intre CSM,ocupanta ultimului loc cu doar 5 puncte acumulate,si Farul Constanta,ocupanta locului 5.
Cele doua echipe au mari probleme,dar din punte de vedere diferite.
Se pare ca gazdele au mari probleme in atac,reusind sa inscrie numai 2 goluri dupa 13 meciuri disputate,avand un golaveraj de 2-34.
In ultimele 5 meciuri au incasat 16 goluri,fara sa marcheze macar o data,etapa trecuta inregistrand un 0-8 pe terenul Sportului.

De partea cealalta Farul,se pare ca au mari probleme financiare,iar presedintele a fost demis.
Dupa cateva victorii clare,se pare ca echipa nu mai vrea sa joace,pana ce situatia nu se va lamuri.
In ultimele 3 meciuri,au jucat numai la limita,invingand acasa cu 1-0 pe Cetatea Suceava,1-0 la Dunarea Galati si in ultima etapa un 0-0 cu Delta Tulcea pe teren propriu.Cu siguranta ca si astazi vor adopta aceiasi strategie,jucand fara sa castige,dar in acelasi timp sa nici nu piarda,pentru a nu se departa de plutonul fruntas.Vor incerca sa ramana pe pozitii,iar in cazul in care situatia financiara se va stabiliza,si salariile vor fi platite,vor trage din nou la promovare.Sper sa nu pice vreun penalty care sa-mi strice pontul,in rest,nu ma tem.Cred in acest pont si sper,cu putin noroc ,sa iasa.
Bafta!!!
Un under aici pare cam de 99%,iar cota la bet365,este de 1,90 smile :) smile miza maxima!!!

1-0 NECASTIGATOR -10


Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data . (Mark Twain)
 
alizeeDate: Saturday, 2009-11-14, 10:08 AM | Message # 10
invisible man
Group: Checked
Messages: 201
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
partida irlanda franta
pont egal la pauza si la final (pauza final x x )
cota 4 60
casa publicbet
incredere 10

argumentare
in prima mansa se intalnesc la dublin pe stadionul croke park reprezentativele irlandei si frantei
irlanda a fost foarte aproape de calificarea directa la mondialele din africa de sud dar golul marcat de gilardino in prelungirile meciului cu italia a calificat squadrra azzura la turneul final
Echipa probabilă: Given - O'Shea, St Ledger, Dunne, Kilbane - Whelan, Andrews, Lawrence, Duff - Keane, Doyle

Indisponilibi: Andy Reid, Steve Finnan, Clinton Morrison, Steven Reid

--------------------------------------------------------------------------------
Echipa probabilă: Lloris; Sagna, Gallas, Abidal, Evra; A. Diarra, L. Diarra; Govou, Gourcuff, Henry; Anelka

Indisponibili: Gaël Clichy , Franck Ribery

--------------------------------------------------------------------------------
este poate ultima sansa a lui trapattoni de a incheia en fanfare o cariera prodigioasa in fotbalul mondial
cu siguranta raymond domenech se teme de acest meci o necalificare fiindu-i fatala
va fi un meci echilibrat cu putine goluri returul din franta fiind decisiv
bafta

0-1 (0-0) NECASTIGATOR -10

 
KruudDate: Saturday, 2009-11-14, 11:49 AM | Message # 11
Parior surprize-surprize
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida : Novak Djokovic - Rafa Nadal
Pronostic : 2-1 castiga Rafa
Cota : 4.5
Casa de pariuri : Bet 365
Incredere : 10

Argumentatie : Acest meci este un fel de derby al tenisului si cred ca Rafa se va impune in 3 seturi. Este un meci extrem de greu si cel care va gresi mai putin va invinge. In acest meci va fi un adevarat spectacol si dupa parerea mea sigur se va termina in 3 seturi si sper ca Rafa sa se impuna in decisiv. In meciul precedent Rafa a trecut de Tsonga in 2 seturi identice 7-5 si acest lucru este nou deoarece Rafa pana acum s-a chinuit in 3 seturi cu Almagro cand conationalul sau a avut 5 mingi de meci Rafa a revenit si tot cu conationalul sau Robredo care l-a invins tot in 3 seturi dar mai usor in decisiv iar in acest meci cred ca va fi tot ceva de genu deoarece Nole este un jucator extrem de bun si ma bazez pe faptul ca Rafa are mentalitate de invingator si este oricand gata sa revina si sa castiga partida si sper sa fi fost inspirat cu acest pronostic.

PIERDUT scor 6-2 6-3 -10

 
militia01Date: Saturday, 2009-11-14, 12:35 PM | Message # 12
militia
Group: Checked
Messages: 117
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Meci:Morton - Raith
Pont:xpauza/final Raith
Cota:5.5
casa:bet365

Urmeaza inca o umilinta acasa pentru Morton,deoarece echipa sufera extrem de mult la capitolul accidentati,de cateva etape antrenorul a avut misiunea sa "carpeasca" o echipa din 12-14 jucatori prezenti la echipa deoarece multi titulari sunt accidentati,iar etapa trecuta a mai pierdut un atacant,iar antrenorul declara caci va juca si el daca este nevoit :).
Raith are si ea 2 absenti insa antrenorul declara ca victoria este singurul obiectiv in acest meci,deorece echipa are 3 meciuri consecutive cu ultimele 3 clasate,de unde trebuie sa atinga punctajul maxim in cele 3 intalniri.In septembrie anul acesta,Raith i-a mai batut odata cu 3-0 si cred ca si in acest meci o va face,insa ca si etapa trecuta Morton se va apara cu tot efectivul,nedorind sa primeasca o caruta de goluri si cred ca vor rezista o repriza.
Bafta

ANULAT lipsa miza (incredere)

 
en3rgy23Date: Saturday, 2009-11-14, 2:01 PM | Message # 13
Major
Group: Checked
Messages: 86
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Meci: Polonia-Romania
Pont:0-1 scor corect pentru Romania
Cota:8
Casa:StanleyBet
Incredere: 10

Argumentatie:
Polonia in ultimele 3 meciuri nu prea mai reuseste sa isi gaseasca forma , mai ales ca in aceste ultime 3 meciuri disputate nu a reusit sa marcheze nici macar odata, iar istoricul confruntarilor fiind de partea romaniei tind sa mizez azi pe victoria tricolorilor care isi doresc si ei putina liniste (impreuna cu Razvan Lucescu) dupa meciul dezastruos cu Serbia.
ROMANIA:
Echipa probabilă: Pantilimon-Maftei, Goian, Rădoi, Raţ-Nicoliţă, Codrea, Apostol, Varga-Marica, Bucur
Sper ca azi Pantilimon sa prinda o zi plina cu noroc pentru el si nationala , pentru a iesi din aceasta confruntare cu capul sus.
HAI ROMANIA

Scor: 0-1 CASTIGATOR +70

 
MoneyFishDate: Saturday, 2009-11-14, 3:32 PM | Message # 14
Major
Group: Checked
Messages: 99
Awards: 1
Reputation: 10
Status: Offline
Meci: Greece v Ukraine
Pont: [HTFT] 2/2
Cota: 6,00
Casa: Bet365
Incredere: 10

Argumentatie: Acesta este un meci destul de dezechilibrat zic eu, unde ii vad ca mari favoriti pe cei din Ukraina. Grecia a mers destul de slab in aceasta grupa reusind doar pe final de campanie, in ultimele doua meciuri sa spele putin din rusine invingand totusi niste adversari modesti ca Letonia pe are i-a invins cu 5:2 si pe Luxemburg pe care i-a invins cu 2:1. De cealalta parte grupa Ucrainei avea o favorita certa pt calificarea directa si anume Anglia. Lupta in acea grupa se dadea doar pentru locul 2 intre Ucraina si Croatia. Ucraina a mers destul de bine obtinand chiar o victorie acasa in compania Angliei care insa era deja calificata si existau totusi zvonuri ca vor ceda meciul Ucrainei pt a-i lasa pe Croati acasa. E drept totusi ca acasa grecii sunt destul de buni pe teren propriu, dar mizez totusi pe forma mai buna pe care au demonstrat-o ucrainienii pe parcursul calificarilor. Merg pe victoria ucrainienilor atat la pauza cat si la final. Sa fie cu noroc!!!

ANULAT,trebuia Ukraina/Ukraina,asa spune regulamentul

 
hunedoara1979Date: Saturday, 2009-11-14, 4:17 PM | Message # 15
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 146
Awards: 0
Reputation: 8
Status: Offline
Meci: PORTUGALIA- BOSNIA
Pont:BOSNIA
Cota:7
Casa:BWIN
Incredere: 10

Argumentatie:
Unul dintre meciurile de calificare pentru CUPA MONDIALA din 2010, este cel dintre nationala Portugaliei si cea a Bosniei.
Surprinzator la jucatorii de care dispune, nationala portugheza a avut probleme in calificari si era cat pe ca sa fie trimisa acasa dar printr-o serie de victorii a lasat acasa nationala Danemarcei.
Oaspetii de astazi la randul lor sunt o surpriza, dar una placuta ei terminand pe 2 intr-o grupa unde alte cateva echipe sperau la calificare, lasand acasa Turcia, dar au surprins si iata sunt la doi pasi de calificare.
Portugalia are in componenta sa asa dupa cum spuneam o serie de jucatori de certa valoare, care evolueaza la echipe de top din Europa, cum ar fi:Carvalho, Deco, C.Ronaldo, Nani, Simao Sabrosa, sau mai nou Liedson si este indreptatita sa spere la calificare, mai ales ca vor juca primul meci acasa pe Estadio da Luz, in fata a 60.000 care cu siguranta vor face o atmosfera de vis.
Bosnia nu are in echipa atat de multe staruri ca si Portugalia, dar Dzeko, Misimovic, Ibisevic si ceilalti constituie un grup unit condus de antrenorul croat Miroslav Blazevic, care va incerca sa produca mare surpriza.
Problema prinipala a gazdelor, pe langa accidentarea starului numarul unu, Cristiano Ronalo, este sa reuseasca sa faca o echipa din toate aceste vedete care vor incerca sa joace mai mult individual si pot fi taxati de echipa oaspete.
Oaspetii nu au probleme de lot si cred ca pot sa produca surpriza astazi si de ce sa nu profitam si noi de asta.

1-0 NECASTIGATOR -10

 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz