Sunday, 2024-06-30, 9:14 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
9 noiembrie
FurianDate: Saturday, 2009-11-07, 7:25 PM | Message # 1
Alcoolic Anonim
Group: Administrators
Messages: 176
Awards: 3
Reputation: 2
Status: Offline
bafta !

Faptele, nu vorbele, te fac sa fi mare.
Lumea e plina de profeti, de comunisti si hipioti
O sa te invete ca nu toti sunt genii si ca tu nu poti
E selectie naturala cel puternic invinge
Si succesul nemeritat rapid se stinge
-FuRiaN-
 
TaquitoDate: Sunday, 2009-11-08, 8:21 PM | Message # 2
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 112
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Meci: Nicolas Almagro - Marco Chiudinelli
Pont: Castigatorul primului set >> Chiudinelli
Cota: 1.9
Casa: bet365
Incredere: 7

meci din prima runda din cadrul turneului de la Paris, pe suprafata hard. Chiudinelli a avut in ultimul an o perioada foarte buna. La inceputul lui 2008 era pe 700 si ceva, acum e pe 73. A participat de curand la turneul indoor de la Basel, unde a ajuns in semifinala, pierzand in fata lui Federer 7-6,6-3. Almagro n-a avut rezultate prea bune in ultima perioada. El e jucator mai mult de zgura. Chiudinelli are un serviciu f. puternic reusind in meciul cu Federer sa ajunga pana in tie-break. Elvetianul incepe destul de bine meciurile. Asa ma astept sa se intample si aici si sa castige primul set.

ANULAT (meciul se joaca maine)

 
DanyiyeliDate: Sunday, 2009-11-08, 11:12 PM | Message # 3
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida: Spain U17 v Uruguay U17
Pronostic: over 2.5
Cota : 1.80
Casa de pariuri: bet365
Incredere: 8/10

Argumentare:

Am ales pentru astazi un meci din sferturile de finala ale U17 World Cup.
O partida ce se anunta interesanta,unde Spania este favorita certa,dar care in fiecare meci a primit gol,lucru la care ma astept si astazi. O victorie cu 2-1 in timpul regulamentar ar fi suficienta.
Dar sa recapitulam rezultatele celor 2 echipe ce se intalnesc astazi si isi disputa un loc in semifinala turneului.
Spania:
05/11/2009 Cupa Mondiala Sub17 Spania vs. Burkina Faso V - 4:1
01/11/2009 U17 CM, Grupa E Malawi vs. Spania V - 1:4
29/10/2009 U17 CM, Grupa E Emiratele Arabe Unite vs. Spania V - 1:3
26/10/2009 U17 CM, Grupa E Spania vs. Statele Unite ale Americii V - 2:1
21/10/2009 U17 CE Calificări, Grupa 2 Spania vs. Romania V - 4:1
18/10/2009 U17 CE Calificări, Grupa 2 Lituania vs. Spania V - 1:9

in timp ce Uruguay:
05/11/2009 Cupa Mondiala Sub17 Iran vs. Uruguay V - 0:0
1:2 (Prel.)
01/11/2009 U17 CM, Grupa F Italia vs. Uruguay E - 0:0
29/10/2009 U17 CM, Grupa F Uruguay vs. Algeria V - 2:0
26/10/2009 U17 CM, Grupa F Uruguay vs. Coreea de Sud Î - 1:3

Multa bafta!!!

SCOR 3-3 CASTIGATOR +6,4

 
maldororDate: Sunday, 2009-11-08, 11:53 PM | Message # 4
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 121
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Partida: America de Mexico-Monterrey
Pronostic: CF America(-2)
Cota : 9.00
Casa de pariuri: Sportingbet
Incredere:10/10

Argumentare:

Pentru America de Mexico este un meci vital.Gazdele ,daca nu castiga isi pericliteaz sansele pentru clasarea pe un loc de play-off.Momentan,America ocupa locul 2 in Grupa a doua a Aperturei mexicane,cu 26 de puncte,iar Monterrey ocupa locul doi in aceeasi grupa cu 29 de puncte.Oaspetii sunt deja calificati pentru play-off.E greu sa iasa acest pronostic ales de mine dar America de Mexico a mai reusit in acest sezon cateva victorii la scor cu echipe redutabile:5-0 cu Estudiantes TECOS,7-2 cu Toluca.Atacul echipei din Capitala Mexicului este de-a dreptul stelar:Salvador Cabanas,Daniel MONTENEGRO,ROSINEI,Enrique Esqueda,Israel Martinez.America de Mexico este condamnata sa castige acest meci si chiar daca vor intalni un adversar foarte valoros sunt convins ca gazdele se vor impune la scor,pentru a-si asigura un loc de play-off si a avea astfel un final de sezon linistit.

Scor 1-0 NECASTIGATOR -10

 
underlineDate: Monday, 2009-11-09, 1:17 AM | Message # 5
Nu conduc beat, fumez si zbor
Group: Checked
Messages: 110
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Liverpool - Birmingham
Pronostic: victorie Liverpool cu handicap -1
Cota: 2,05
Casa: bet365
Incredere: 10/10

Trupa lui Benitez se afla intr-o situatie extrem de dificila, luand bataie aproape de la oricine, in UCL fiind la un pas de a rata calificarea in optimi, iar Rafa fiind aproape de a fi debarcat. Jocul insa parca incepe sa isi revina, cu un egal la Lyon, insa mai e mult pana departe. De cealalta parte, Birmingham au un sezon obisnuit, pozitia in clasament fiind normala pentru aspiratiile echipei. Am mers pe victorie la handicap Liverpool deoarece in ciuda rezultatelor slabe, atacul este in topul Premier League, iar cormoranii nu au mai castigat acasa in fata celor din Birmingham din 2003. Acesta ar putea fi meciul relansarii echipei lui Benitez, adversarul fiind unul facil.

2-2 NECASTIGATOR (-10)


http://betfairblog.wordpress.com/
 
MoneyFishDate: Monday, 2009-11-09, 1:45 AM | Message # 6
Major
Group: Checked
Messages: 99
Awards: 1
Reputation: 10
Status: Offline
Partida: Edmonton Oilers at Colorado Avalanche (NHL 1X2)
Pronostic: Colorado Avalanche
Cota : 1,95
Casa de pariuri: Gamebookers
Incredere:10/10

Argumentare:
In acest meci din NHL se intalnesc doua echipe care au un parcurs diferit in acest sezon din NHL. Edmonton Oilers trec printr-o perioada mai slaba avand in ultimele 6 meciuri din campionat o singura victorie, pe cand de cealalta parte, Colorado Avalanche trec printr-un moment foarte bun, avand in ultimele 6 meciuri jucate 4 victorii. La capitolul intalniri directe conduce detasat Colorado, avand pana acum 10 victorii, 4 meciuri s-au terminat la egalitate si 6 au fost castigate de catre cei de la Edmonton. In anul 2009 cele doua echipe s-au intalnit de 4 ori, fiecare castigand cate 2 meciuri. Mizez totusi pe formam ai buna a celor de la Colorado Avalanche. Cred ca cei de la Colorado Avalanche vor invinge in acest meci.

Scor 5-3 NECASTIGATOR -10

 
kelppaDate: Monday, 2009-11-09, 8:21 AM | Message # 7
kellpa
Group: Checked
Messages: 120
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Barnsley-Sheffield Und
pron:ambele inscriu
casa g.b
cota 1,82
miza 10

Barnsley incearca si anul acesta sa se mentina in Championship si lupta pt.supravietuire deja a inceput pt.echipa.Doar locul 18 dupa 15 jocuri cu 17p.Acasa au reusit 2v-1e-4i marcand de 8 ori si primind 13 goluri.Au pierdut dramatic acasa cu Bristol City,scor 3-2,apoi in cupa ligii au cedat in fata diavolilor de la United cu 2-0 dar au reusit 3p importante in deplasarea de la Peterborough.
Oaspetii inca nu si-au gasit ritmul cu care erau obisnuiti si in loc sa fie in fruntea clasam.echipa ocupa locul 15 tot cu 17p.In deplasare au o linie de 2-1-4 iar in ultimele jocuri disputate nu le-a iesit mai nimic,pierzand 4 meciuri consecutive.
Cred ca ambele echipe vor da totul in aceasta partida pt. a castiga puncte iar faptul ca la capitolul defensiv stau f.prost(ambele au primit pana acum 26 de goluri de caciula) ma face sa mizez pe o partida in care vor marca cel putin cate o data fiecare.

2-2 CASTIGATOR (+8.2)

 
alizeeDate: Monday, 2009-11-09, 9:35 AM | Message # 8
invisible man
Group: Checked
Messages: 201
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
partida kohlschreiber seppi
pont seppi
cota 3,75
casa bet365
incredere 10

argumentare
in primul tur al turneului de la paris dotat cu premii in valoare de 2 750 000 de dolari se intalnesc germanul kohlscreiber numarul 26 atp si italianul andreas seppi nr 51 mondial
este a treia intalnire directa intre cei 2 scorul general fiind 1 1
Kohlschreiber Philipp (GER) Seppi Andreas (ITA)
Dupa alegeri 50 % (0 x) 50 % (0 x)
Dupa cote 71.21 % (1.29) 28.79 % (3.19)
Dupa suprafata 60.62 % 39.38 %
TOTAL 60.61 % 39.39 %
desi germanul este dat favorit in acest meci seppi are o sansa buna in a castiga partida
bafta

3-6 3-6 CASTIGATOR(+27.5)

 
cainelleDate: Monday, 2009-11-09, 10:02 AM | Message # 9
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 107
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Meci:Hanescu - Montanes
Pronostic:Hanescu nu va castiga cu 2-0
Cota:1.8
Casa:Pinnacle
Incredere:10u

Argumentare:
In primul tural turneului de Masters de la Paris, compatriotul nostru Victor Hanescu il intalneste pe spaniolul Albert Montanes. Hanescu nu traverseaza o perioada prea buna, ajunganf in sferturile de finala la ST Petersburg, unde a fost invins de Kunitsyn, in rest a fost eliminat in turul 1 si 2 la toate turneele. Saptamana care a trecut Hanescu a participat la Valencia, unde a fost eliminat in primul tur de sarbul Janko Tipsarevic, in timp ce Montanes la acelasi turneu a fost eliminat in sferturi de Murray. In intalnirile directe Hanescu conduce cu 5-1, iar toate meciurile jucate pe hard au fost castigate de roman, insa spaniolul a reusit de fiecare data sa castige cate un set. Montanes are o sansa buna sa se impuna astazi, insa pentru o siguranta mai mare merg pe faptul ca Hanescu daca va castiga meciul nu o va face cu 2-0, iar cota la acest pariu este excelenta.

6-3 3-6 6-7 CASTIGATOR (+8)

 
KruudDate: Monday, 2009-11-09, 11:03 AM | Message # 10
Parior surprize-surprize
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida : Steaua - Alba Iulia
Pronostic : scor corect 2-0 victorie Steaua
Cota : 7
Casa de pariuri : Bwin
Incredere : 10

Argumentatie :

Acest meci mi-a atras atentia deoarece Steaua nu a facut meciuri excelente in acest inceput de campionat si joaca extrem de mult la rezultat iar un lucru interesant reprezinta faptul ca la bet365 cota pentru acest pariu era 6 iar la GB era 5 deci acesta cam ar fi cel mai probabil scor dar eu ma gandeam la un 2-0 3-0 si am decis sa merg pe prima varianta. Steaua merge destul de bine la felul in care arata lotul cu multi jucatori tineri si un prim 11 in aceasta seara ar putea arata astfel : Zapata , Golanski , Ghionea , Rada , P.Marin - Szekely , O. Petre , Plesan , Nicolita - Surdu , Kapetanos iar primul 11 al oaspetilor ar putea arata astfel : Rotaru - S.Radoi , Poverlovici , Matei , Vitinha - Balan , Dalbea , Fl.Dan , Olah , Grozav - Veljovic. Etapa trecuta formatia antrenata de Falub a obtinut in minutele de prelungire un egal nesperat acasa cu CFR dar in acest meci cred ca vor pierde categoric si sper sa fi fost inspirat cu acest pronostic.

SCOR 2-0 CASTIGATOR +60

 
hunedoara1979Date: Monday, 2009-11-09, 11:25 AM | Message # 11
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 146
Awards: 0
Reputation: 8
Status: Offline
Meci: Pablo Cuevas - Ivo Karlovic
Pont: Cuevas
Cota: 2,43
Casa: betffair
Incredere: 10

Ziua a doua a turneului de la Paris ne propune cateva meciuri interesante.
Meciul pe care eu l-am ales este meciul dintre Pablo Cuevas numarul 48 ATP si croatul Ivo Karlovic, numarul 39
Am ales meci deoarece croatul se afla intr-o forma slaba el pierzand saptamana trecuta in primul tur la Florent Serra. De fapt Karlovic nu am mai castigat de multisor un meci din AUGUST de la Cincinnati
De partea cealalta Cuevas a jucat bine in ultima vreme el facand sferturi la Bucuresti si Moscova si castgand finala disputata acasa in Uruguay.
Desi joaca mai mult pe zgura Cuevas a aratat ca se poate descurca si pe hard chiar saptamana trecuta la Valencia a castigat in fata lui Ferrero si a pierdut la finalistul turneului Youzhny in 3 seturi.
Seviciul croatului nu mai este acelasi el facand tot mai multe duble greseli iar venirile la fileu din ce in ce mai penibile.
Cuevas pote sa-l invinga pe croat daca va fructifica toate oportunitatile pe care cu siguranta Karlovic i le va oferi.

6-7 ; 4-6Necastigator -10

 
kobeDate: Monday, 2009-11-09, 12:31 PM | Message # 12
LAKERS
Group: Checked
Messages: 116
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Partida:Mathieu Troicki
Pont:Mathieu 2-1
Casa:bet
cota:4.5
incredere:10

argument
Acest meci se dispyuta la paris,asa ca mahieu cred ca va castiga datorita suportului fanilor plus ca el conduce pe toicki in partidele directe cu 2-1...atunci troicki la 3-0 a renuntat si s-a retra,partidal se disputa la hamburg pe zgura...vom vedea ce va fi acii...eu unul cred ca acest meic va fi echilibrat si mathieu se va impune 2-1...mathieu ocupa loc 33 in clasamentul atp iar sarbul loc 29...bafta

MATHIEU s-a retras.

 
Alex_BrasovDate: Monday, 2009-11-09, 1:16 PM | Message # 13
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Partida: Steaua - Unirea
Pont: under 2,5
casa: bet365
cota: 1.70
incredere: 10

argumentatie:

Steaua primeste acasa vizita formatiei Unirea Alba Iulia, o victorie fiind necesara stelistilor pt a ramane in fata. Alba Iulia este pe o panta ascendenta, dupa doua remize cu Ceahlaul si cu CFR, dar ceea ce e mai important este faptul ca Unirea joaca fotbal. Cu o defensiva f buna a Stelei si cu incercarea de a nu primi goluri din partea Unirii, cred ca vom asista din nou la un meci cu putine goluri, iar un under 2,5 mi se pare cea mai buna alegere.

scor 2-0 Castigator +7

 
militia01Date: Monday, 2009-11-09, 1:22 PM | Message # 14
militia
Group: Checked
Messages: 117
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Meci: Barnsley - Sheffield United
Pont:Barnsley
Cota:2.5
casa:GSbet
Incredere:10

Se anunta un derby interesant intre cele 2 echipe,un derby in care oaspetii sunt cei favoriti.In urma meciurilor disputate dintre cele 2 Sheffield a reusit sa o invinga pe Barnsley de 4 ori in ultimele 4 partide insa toate victoriile fiind la limita.Insa acum cred ca gazdele vor foarte mult o razbunare si acum are cea mai buna ocazie sa-i rapuna pe rivali,deoarece acestia sufera la capitolul accidentati.In urma cu o etapa oaspetii au jucat fara 9 titulari,pierzand acasa,impotriva celor de la Newcastle,iar in urma acestui meci au mai pierdut 2 jucatori in urma accidentarilor.
Antrenorul are mari probleme in a alcatui un 11 competitiv,iar pe banca de rezerve vor fi jucatori accidentati in lipsa celor apti.
Oaspetii in ultimele 4 partide au reusit sa piarda,iar in deplasare nu prea joaca bine.Ma bazez si pe faptul caci e derby,iar fanii gazdelor sunt foarte fanatici si vor pune presiune mare pe oaspeti.Cred intr-o victorie la limita.
bafta

2-2NECASTIGATOR (-10)

 
marcelDate: Monday, 2009-11-09, 3:17 PM | Message # 15
Daca ar scrie pe bani femei, as dormi in pat cu ei
Group: Checked
Messages: 192
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Meci: Steaua - unirea alba iulia
Pont: x pauza ,steaua final
Cota: 4,3
Casa: CasaPariurilor
Incredere: 10

DE-A LUNGUL ACESTUI CAMIONAT STEAUA A DEMONSTRAT CA ESTE O ECHIPA DE REPRIZA 2-A . STEAUA NU VA DORI SA RAMANA DE PLUTONU FRUNTAS SI VA DORI SA TREACA PE PRIMUL LOC . UNIREA NU ARE IN ACEST AN DECAT OBIECTIVUL SCAPARI DE LA RETROGRADARE . STEAUA A FACUT IN ACESST CAMPIONAT MULTE EMCIURI DE GENUL ACESTA X/1 SI CRED CA SI DE ACEASTA DATA VOR FACE . SPER CA OBOSEALA SA NU ISI FACA SIMTITA PREZENTEA IN ACEST MECI PENTRU STEAUA .
Steaua, echipa probabila: Zapata, P. Marin, Rada, Baciu, Golanski, Tanase, Toja, Ovidiu Petre, Nicolita, Surdu, Kapetanos.
Antrenor: Mihai Stoichita
Rezerve: Tatarusanu, Szekely, Tudose, Grzelak, Plesan, A. Ionescu, Dayro Moreno.
Absenti: Ghionea (suspendat), Onicas, B. Stancu, Ochirosii (accidentati)

Unirea Alba Iulia, echipa probabila: Cernea, S. Radoi, Bonacin, Vujadinovici, Vitinha, I. Balan, Dalbea, Varga, C. Cristea, Fl. Dan , Veljovici.
Antrenor: Adrian Falub
Rezerve: Rotaru, Olah, Bucurica, Selagea, Sg. Costea, G. Grozav, Verdes.
Absent: Johnes (racit).
DUPA ACEST MECI STEAUA AR PUTEA DEVENI LIDER LA EGALITATE DE PUNCTE CU CFR CLUS SI FC VASLUI .

scor 2-0 (0-0) CASTIGATOR +33

 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz