Friday, 2024-06-28, 1:27 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
22 Ianuarie
DanyiyeliDate: Monday, 2010-01-18, 10:42 PM | Message # 1
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Vor incepe sa intervina energiile violete,pana la sfarsitul concursului!!!
 
Alex_BrasovDate: Thursday, 2010-01-21, 5:16 PM | Message # 2
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Partida: Stanislas Wawrinka – Marin Cilic
Pont: Stanislas Wawrinka
Cota: 2.25
Casa: Victor Chandler
Miza: 10

Argumentatie: Meci interesant in turul 3 la Australian Open intre elvetianul Stansilas Wawrinka, numarul 19 ATP si croatul Marin Cilic, numarul 14 Atp. Elvetianul nascut la Lausanne are 25 de ani, este jucator de mana dreapta, avand 1m 83 si 79 de kg, desi pare mai solid. A debutat la profesionalism la o varsta frageda, 17 ani, in anul 2002, de atunci avand un bilant de 145 de victorii si 117 infrangeri, castigand un turneu, si strangand din tenis aproape 3.200.000 de dolari. Oponentul sau, Cilic,are 21 de ani, s-a nascut in Bosnia si locuieste momentan in Monte Carlo. Este jucator de mana dreapta si el, fiind foarte inalt, 1m 98, dar cam firav, doar 82 de kg. Este la profesionalism din anul 2005, castigand 4 titluri si aproape 2.300.000 de dolari.Ambii jucatori sunt in nationalele tarilor lor de Cupa Davis, Wawrinka fiind de-altfel si un excelent jucator de dublu, inceputul carierei sale fiind marcata practic de jocurile de dublu.
Cei doi jucatori s-au mai intalnit de 5 ori pana acum, 4 victorii apartinand elvetianului si doar una singura Croatului.

In primul tur de la Australian Open, Cilic a trecut in 3 seturi de veteranul francez Fabrice Santoro, singurul jucator din istoria tenisului care a jucat in 4 decenii diferite(a debutat in anul 1989, jucand 71 de turnee de Grand Slam), iar Wawrinka l-a invins pe Guilermo Garcia Lopez tot in 3 seturi. In turul secund, Wawrinka l-a eliminat foarte usor pe Igor Kunytsin, tot in 3 seturi, pierzand doar 7 game-uri, in vreme ce Marin Cilic a trecut extrem de greu de tanarul australian Bernard Tomic, jucator in varsta de 17 ani, in 5 seturi, 6-4 in decisiv. Cilic a jucat foarte prost, gresind multe mingi, jucand moale, fara sclipiri, calificarea mai departe survenind in urma cedarii in plan psihic a tanarului Tomic pe finalul setului 5.
Castigatorul acestui meci il va intalni in optimile de finala pe invingatorul partidei Juan Martin Del Potro(4) - Florian Mayer, meci extrem de interesant, mai ales ca argentinianul nu se afla in forma prea buna de joc, trecand greu ambele tururi, dupa meciuri maraton.
In aceasta partida mizez cu incredere pe Wawrinka pentru o cota de 2.25 la casa britanica Victor Chandler, deoarece mi se pare a fi in forma mai buna de joc, chiar daca la inceputul acestui an a cedat pe hard la Chennai, in fata croatului, 7-6 7-6. Cred ca isi va lua revansa ducand scorul intalnirilor directe la 5-1.

1-3, necastigator -10

 
DanyiyeliDate: Thursday, 2010-01-21, 6:18 PM | Message # 3
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida:Jelena Jankovic v Alona Bondarenko
Pont:Alona Bondarenko to win 2 games or less in second set
Cota:4.00
Incredere:10
Casa:William Hill

Argumentare:
Intalnire intre 2 jucatoare estice (locul 9 Jakovic ; locul 30 Alona) , care s-au intalnit in 9 partide pana in acest moment,iar scorul este devastator in favoarea sarboaicei 9:0. Ba mai mult doar intr-o singura a fost un scor de 2:1 la seturi in rest Jelena a distrs-o pe ucrainianca. O sa afisez mai jos intalnirile intre cele 2. Am incercat o varianta riscanta insa care mi-a adus succes pana acum,asa k cel putin pentru setul 2 eu vad un 6-0 cel mult 6-1 in favoarea Jelenei care a demonstrat forta si experienta in cele 2 tururi anterioare la Australian Open

20/01/2010 R64 Jankovic, Jelena vs. O'Brien, Katie 2:0 6:2 6:2
19/01/2010 R128 Jankovic, Jelena vs. Niculescu, Monica 2:0 6:4 6:0

20/01/2010 R64 Bondarenko, Alona vs. Hercog, Polona 2:0 6:4 7:5
19/01/2010 R128 Bondarenko, Alona vs. Woerle, Kathrin 2:0 6:2 6:2

INTALNIRI DIRECTE:
02/10/2008 Stuttgart, Germania R16 Europa Hard(sala) Jankovic, Jelena 2:0 6:2 6:0
12/08/2008 Beijing JO, China R32 Asia Hard Jankovic, Jelena 2:0 7:5 6:1
21/06/2007 Ordina Open, s-Hertogenbosch, Olanda Sferturi de finală Europa Iarbă Jankovic, Jelena 2:0 6:2 6:1
16/06/2007 Birmingham, Anglia Sferturi de finală Europa Iarbă Jankovic, Jelena 2:0 6:4 6:3
17/05/2007 Internazionali BNL Italia, Roma, Italia R16 Zgura rosie Jankovic, Jelena 2:0 6:4 7:5
05/04/2007 Bausch & Lomb Championships, Amelia Island, SUA R16 America Zgura verde Jankovic, Jelena 2:0 6:2 6:0
15/08/2006 Rogers Cup, Montreal, Canada R64 America suprafaţă hard Jankovic, Jelena 2:0 6:3 6:4
02/08/2006 Acura Classic, San Diego, USA R32 America suprafaţă hard Jankovic, Jelena 2:0 6:1 7:6
21/06/2006 Ordina Open, Netherlands R16 Europa Iarbă Jankovic, Jelena 2:1 6:4 1:6 7:6

3-6 setul 2 necastigator -10

 
TaquitoDate: Thursday, 2010-01-21, 8:36 PM | Message # 4
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 112
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Partida: Karlovic - Ljubicic
Pont: peste 0.5 break-uri facute de Ljubicic in primul set
Cota: 2.7
Casa: sportingbet
Incredere: 10

in meciurile din primele 2 runde, Karlovic a inceput destul de slab primul set. a pierdut cu 6-2 primul set atat cu Stepanek cat si cu Benneteau. cei 2 jucatori au fost colegi in echipa de cupa davis a Croatiei. cred ca Ljubicic ii cunoaste jocul lui Karlovic destul de bine. ma astept, ca la exerienta lui, sa returneze destul de bine mingiile trimise de Karlovic din servici. cred ca in primul set Ljubici va reusi cel putin un break.

6-3 karlovic, fara break, necastigator, -10
 
DisasterDate: Thursday, 2010-01-21, 9:30 PM | Message # 5
Major
Group: Checked
Messages: 82
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Meci:Ungaria-Cehia
Pont:pauza/final Ungaria/Ungaria
Cota:2.2
Casa:bet365
Incredere:10

Argumentare:Un meci foarte interesant este programat maine la campionatul european de handbal masculin intre reprezentativele tarilor Unagriei respectiv a cehiei.Pana acum la valiza am pariat intotdeauna contra cehiei si prima dat a aiesit lejer iar al doilea pariu l-am pierdut.Pariez si acuma contra cehiei pentru ca mi se pare echipa mai slaba.DUpa ce am vazut primul meci al ungariei contra frantei am vazut ca Ungaria s-ai construit o echipa frumosica,desi la nationala nu mai joaca jucatori ca Perez,sau Laszlo Nagy cel din urma s-a retras de la nationala la varsta de 29 de ani.Cehia inafara de vedeta lo care joaca la Kiel nu mai au jucatori foarte experimentati,in schimbi jucatorii ungariei joaca in Bundesliga sau in campionatul Frantei sau chiar la echipe natale ca Veszprem sau Pick Szeged.Sincer nu-i dau nicio sansa Cehiei maine.Ungaria daca invinge la mai multe goluri ca franta si franta pierde la multe goluri cu spania,echipa maghiara mai are sansa ei de calificare!Bafta!

13-14 pauza NECASTIGATOR -10

 
marcelDate: Thursday, 2010-01-21, 10:28 PM | Message # 6
Daca ar scrie pe bani femei, as dormi in pat cu ei
Group: Checked
Messages: 192
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Empoli-Torino
pronostic:egal
cota:3,10
casa:BetClic
Incredere:10

Argument:
Maine in italia liga 2-a se da startul etapei a 23-a .Maine va fi un meci destul de important deoarece in caz ca Empoli va castiga mai pastreaza sanse la promovare . va fi un meci foarte greu deoarece empoli se situeaza pe locul 6 iar torino pe locul 10 deci va fi un meci foarte echilibrat . In ultimele 10 meciuri directe intre aceste 2 echipe sau inregistrat 5 egaluri toate cu scorul 1-1 sau 0-0 . un amanunt important este si faptul ca din cele 5 meciuri terminate la egalitate 4 sau disputat pe terenul celor de la empoli .sa speram ca maine va iesi un 0-0 fantastic smile :)

0-0 CASTIGATOR +21

 
hunedoara1979Date: Friday, 2010-01-22, 8:15 AM | Message # 7
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 146
Awards: 0
Reputation: 8
Status: Offline
Partida: Rafael Nadal-Kohlschreiber Philipp
Pont: sub 28,5 games
Cota: 2.39
Casa: Bwin
Miza: 10

Argumentatie:
Casele de pariuri s-au inselat cand au fixat linia asa de sus in meciul lui Rafaela Nadal cu Kohlschreiber doar pentru ca germanul este pe locul 27 in clasament cred pentru ca altfel nu-mi explic.
Un inceput de an dezastruos pentru german care mai intai si-a luat-o de la toti jucatorii la Cupa Hopman, a contiunat apoi a facut o semifinala intr-un turneu pe care marii jucatori l-au ocolit fiind cu o sapatamna inaintea la Australian Open, cu victorii in fata unor jucatori in afara top 35.
Nadal pare sa revina la jocul care il ducea in urma ca un an pe locul intai in clasamentul ATP, si a facut finala la Doha unde a pierdut cu Davydenko desi a avut meciul in mana, iar aici a avut porbleme doar in primul set cu Luczak.
Nu cred ca neamtul va castiga vreun set si nu cred ca ii va pune probleme lui Nadal pentru ca din pacate pentru el nu joaca nimic, greseste mult si nu-l vad sa reziste jocului de anduranta al lui Nadal care pare sa-si fi recuperat forma fizica si increderea in fortele propii.

peste 28,5 gameuri, necastigator -10
 
ShadowDate: Friday, 2010-01-22, 9:28 AM | Message # 8
Umbra ce va urmareste
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Partida:PSV - Nijmegen
Pont:scor corect: 1-0, 2-0 sau 3-0
Cota:2,3
Incredere:10
Casa:Gamebookers
Arg:

Echipa antrenată de Fred Rutten conduce în clasamentul olandez de fotbal cu 48 de puncte după 18 etape şi arată o formă de zile mari. PSV se află la egalitate în clasament cu fosta adversară a Stelei din grupele Europa League, Twente.
PSV are cea mai bună apărare din prima ligă olandeză primind doar 13 goluri şi al doilea atac cu 44 de goluri marcate cu 10 mai puţin decît Ajax. Formaţia antrenata de Fred Rutten va încerca să menţină şirul victoriilor vineri seară cînd vor întîlni acasă pe NEC Nijmegen.

SCOR: 3-0 CASTIGATOR +13

 
en3rgy23Date: Friday, 2010-01-22, 10:36 AM | Message # 9
Major
Group: Checked
Messages: 86
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida: Freiburg-Stuttgart
Pont: Scor corect la pauza: 1-0 pentru Stuttgart
Cota: 4
Casa: bet365
Incredere: 7

Primul meci al etapei cu numarul 19 din campionatul Germaniei are loc in aceasta seara pe stadionul Badenova ''Freiburg im Breisgau)'' si aduce fata in fata ocupantele locurilor 12 si respectiv 15.
Stuttgart dupa instalarea noului antrenor a inceput sa joace din ce in ce mai bine, asta reusind sa se vada meci de meci, reusind sa adune 7 puncte in ultimele 3 partide disputate.
Freiburg in ultimele 4 partide acasa a adunat doar un singur punct (remizand cu cei de la Koln scor 0-0) in restul partidelor pierzand destul de categoric, dar lucrul pentru care eu voi miza pe acest scor la pauza se datoreaza succesului de reusita inca din prima repriza a oaspetilor de azi, iar Freiburg reusind destul de des sa incaseze un gol inca din prima repriza.
Bafta...

0-1 pauza CASTIGATOR +21

 
kelppaDate: Friday, 2010-01-22, 11:19 AM | Message # 10
kellpa
Group: Checked
Messages: 120
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
F.Sittard-Eindoven
pont:over 4 ajustabil
cota 4
casa bet 365
miza 10

Eerste divisie programeaza azi etapa cu nr.23.
Gazdele de la Fortuna Sittard ocupa locul 16,iar fata de prima echipa retrogradabila are un avans de 5p.Acasa au o linie de 5-2-4 cu un golaveraj de 16-16.
In ultimul joc au pierdut deplasarea de la Apeldoorn cu 1-0.
Oaspetii obisnuiti cu partea inferioara a clasamentului sunt clasati pe 14 cu 23p.Ca si adversarii de zi,echipa este o buna incasatoare,primind pana acum 54 de goluri,fiind pe locul 2 dupa Harleem,care au incasat 58.
In deplasare au 1v-3e-6i,marcand 12 goluri si primind 24.Ultima etapa au adus 3p gruparii din Eindhoven,dupa ce au surclasat cu 4-0 acasa pe Top Oss.
Cred ca azi vom avea parte de o partida tipic acestei divizii,cu multe reusite,ultimele 4 intalnire terminandu-se cu scoruri mari(2-2;2-4;2-1;3-0,victoriile find in contul Fortunei)

SCOR:2-3 min 73 CASTIGATOR +30

 
alizeeDate: Friday, 2010-01-22, 11:28 AM | Message # 11
invisible man
Group: Checked
Messages: 201
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
partida fenerbahce denizlispor
pont numar de goluri sub/peste ajustabil peste 4 4.5 goluri
cota 4 20
casa bet365
incredere 10

argumentare
in primul meci din returul campionatului turciei se intalnesc fenerbahce instanbul locul 1 in clasament la un singur punct de galatasaray si ocupanta pozitiei 17 denizlispor
09-08-2009 Super League Denizlispor 0 - 2 Fenerbahce
09-05-2009 Super League Fenerbahce 1 - 0 Denizlispor
05-12-2008 Super League Denizlispor 0 - 1 Fenerbahc
19-04-2008 Super League Fenerbahce 4 - 1 Denizlispor
01-12-2007 Super League Denizlispor 0 - 1 Fenerbahce
29-04-2007 Super League Fenerbahce 2 - 2 Denizlispor
10-11-2006 Super League Denizlispor 0 - 0 Fenerbahce
14-05-2006 Super League Denizlispor 1 - 1 Fenerbahce
18-04-2006 Cupa Fortis Fenerbahce 3 - 0 Denizlispor
06-04-2006 Cupa Fortis Denizlispor 0 - 4 Fenerbahce
sper intr-un meci cu multe goluri si o victorie clara aliderului din turcia
bafta

3-1 Jumate se pierde,jumate se ramburseaza -5

 
underlineDate: Friday, 2010-01-22, 11:39 AM | Message # 12
Nu conduc beat, fumez si zbor
Group: Checked
Messages: 110
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Meci: Freiburg - Stuttgart
Pronostic: Stuttgart sa inscrie cel putin 2 goluri
Cota: 2
Casa: sportingbet
Incredere: 10

Stuttgart pare invincibila in ultimul timp. Are 2 victorii consecutive in campionat, cu Hoffenheim si campioana Wolfsburg, reusind astfel sa urce de pe locul 17 pana pe 12. De cealalta parte, Freiburg nu a mai castigat de 5 etape, si este in cadere libera, momentan clasandu-se pe 15. Desi Stuttgart are o singura victorie in acest sezon in deplasare, forma recenta, cat si ambitia noului antrenor o vor duce mai mult ca sigur pe locurile de cupe europene, exact ca si anul trecut cand au inceput foarte prost dar au terminat pe 3. Ma astept la o victorie a oaspetilor iar acestia sa inscrie de minim 2 ori.

SCOR: 0-1 NECASTIGATOR -10


http://betfairblog.wordpress.com/
 
militia01Date: Friday, 2010-01-22, 12:26 PM | Message # 13
militia
Group: Checked
Messages: 117
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Perth - Wellington
pont:draw no bet Wellington
cota:2.2
miza:5
casa:bet365

Meci echilibrat in campionatul australian azi intre ocupantele locurilor 5 si 6,gazdele pe 6 si oaspetii pe locul 5,un meci ce poate fi decisiv in cursa pentru ocuparea podiumului deoarece mai sunt putine etape.Cota ni se pare atragatoare deoarece Perth disputa azi al 3-lea meci in 6 zile,ea revine pe teren propriu dupa 2 deplasari,iar jucatori sunt obositi.Capitanul lor s-ar putea sa nu joace fiind accidentat,iar antrenorul declara caci 10 jucatori va trebui sa fie "revizuiti" inainte de meci deoarece sunt epuizati si accidentati.
Oaspetii au un joc in minus iar azi vor doar victoria,cea ce i-ar urca in clasament si i-ar mentine in lupta pentru locul 1.La oaspeti a revenit golgheterul ivorian Eugene Dadi,care deja a inscris 2 goluri etapa trecuta si declara ca nu se va opri.Atacantul este un mare plus pentru oaspeti,sper sa marcheze si sa invinga!
bafta


2-0, necastigator -5

 
TataPariurilorDate: Friday, 2010-01-22, 12:44 PM | Message # 14
Lieutenant
Group: Checked
Messages: 65
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Meci: FC Oss v Volendam
Pronostic: Volendam -1.5 H.A
Cota: 3.05
Casa: bet365
Incredere: 10

Dupa ce in ultimul meci Volendam a distrus-o pe Telstar cu 6-2,ma astept ca si in acest meci sa faca la fel, mai ales ca FC Oss e o echipa mai slaba ca Telstar, si care nu a facut nicio surpriza in acest campionat.
FC Oss e pe locul 18 cu 45 de goluri primite in 22 de meciuri deci in aparare nu sta deloc bine iar Volendam are al doilea atac dupa Cambuur, 47 de goluri.Volendam cu un atac in forma, marcand 15 goluri in ultimele 3 meciuri poate trece de defensiva slaba a gazdelor care are o medie de 2.05/goluri primite pe meci.

1-1NECASTIGATOR -10

 
betivuDate: Friday, 2010-01-22, 2:27 PM | Message # 15
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 2
Reputation: 3
Status: Offline
Partida : Elfsborg-Falkenberg
Pronostic : Egal
Cota : 4,00
Casa : Unibet
Incredere : 10

Un meci amical in Suedia intre prima divizionara Elfsborg si Falkenberg din divizia secunda . Elfsborg a incheiat sezonul in Allsvenskan pe locul 3 cu 55 de puncte pe cind Falkenberg a incheiat pe locul 6 in Superettan cu 4 de puncte , nu foarte departe de un loc ce-i asigura meciuri de baraj pentru promovare - la doar 6 puncte . Meciul amical amical ramine si nu cred ca diferenta de valoare va fi prea mult vizibila Elfsborg neriscind accidentari , Elfsborg deasemenea urmind a avea 4 debutanti in echipa si ceva jucatori pe la nationala Suediei ce joaca niste amicale amarite prin tarile calde . Ultima partida intre cele 2 a fost tot un amical in februarie 2007 ( dupa ce Elfsborg tocmai au iesit campioni ) incheiat 0-0 .

SCOR: 1-0 NECASTIGATOR -10

 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz