Saturday, 2024-09-28, 7:05 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
21 Ianuarie
DanyiyeliDate: Monday, 2010-01-18, 10:41 PM | Message # 1
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Verde vreau VERDE
 
ShadowDate: Tuesday, 2010-01-19, 11:28 AM | Message # 2
Umbra ce va urmareste
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Gabon - Zambia
Pont:Egal
Cota:3,30
Casa:BetKlass
Incredere:10

Arg:
Ultima partida din grupe pentru cele 2 formatii,care insa au situatii diametral opuse in clasament.Teoretic toate formatiile au sanse la calificare insa sunt sigur ca Gabonul nu va forta,cu un egal fiind siguri de calificare.Gabonul a arata ca o formatie anti-fotbal iar in partida cu Zambia situatia nu va sta altfel.Cele 2 echipe nu au intalniri directe pana acum,iar astazi nu va fi cu suparare sa termine la egalitate,astfel ajungandu-se la situatia in care una din favorite TUNISIA sau CAMERUN sa se intoarca acasa.Este un meci de under cat se poate de clar.BAFTA!

1-2 NECASTIGATOR -10

 
en3rgy23Date: Wednesday, 2010-01-20, 12:22 PM | Message # 3
Major
Group: Checked
Messages: 86
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida: Novak Djokovic v Marco Chiudinelli
Pont: Marco Chiudinelli to win 2 games or less in 1st set
Cota:3.50
Casa:WilliamHill
Incredere:10

Sârbul Novak Djokovic are accesul în turul doi al turneului de Mare Şlem de la Australian Open, după ce l-a învins pe ibericul Daniel Gimeno-Traver cu scorul de 7-5, 6-3, 6-2.
Aici va da piept cu Marco Chiudinelli care a reusit sa treaca destul de greu de Matosevic cu scorul de 3-1 , meci care mai mult ca sigur ca a reusit sa il oboseasca destul de bine, dar in aceasta seara in fata sarbului nu cred ca va avea nici o sansa si tocmai din acest motiv voi miza pe o victorie clara , inca de la inceput sarbul reusind sa se impuna clar , iar Marco sa nu castige mai mult de 2 game-uri in primul set.
Bafta....

3:6 primul set, necastigator, -10

 
TaquitoDate: Wednesday, 2010-01-20, 7:06 PM | Message # 4
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 112
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Partida: Marcos Baghdatis - David Ferrer
Pont: Baghdatis
Cota: 1.78
Casa: pinnacle
Incredere: 10

Cipriotul Baghdatis e in mare forma. vine dupa turneul de la Sydney(pe hard) castigat dupa ce i-a invins pe Troicki, Hewitt, Fish, Gasquet(finala). David Ferrer nu a inceput anul prea bine. in ultimele 4 meciuri are 3 infrangeri. in prima runda a trecut de Gil, care s-a restras dupa primul set. Cipriotul a facut spectacol mare in meciul cu Lorenzi. Ma astept sa castige si aceasta intalnire.

SCOR:3-2 CASTIGATOR +7,8

 
DanyiyeliDate: Wednesday, 2010-01-20, 8:12 PM | Message # 5
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida: Julie Coin v Francesca Schiavone
Pont:1st Set Julie Coin to win 2 games or less
Cota:3
Incredere:10
Casa: William Hill

Argumentare:
In primul rand pentru acesta seara avem in vizor 4 partide cu acest gen pe pariu (3 feminin si una masculin),insa m-am oprit asupra acesteai intru-cat imi ofera o cota mai buna. Avem o intalnire intre o italianca ,locul 18 mondial si o frantuzoaica locul 75,care astazi isi egaleaza cea mai buna performata la australian open.Julie vine dupa o victorie greu obtinuta in fatza lui Molik, Alicia si in care se poate observa ca a avut un inceput tare ezitant 3-6 in primul set,in timp ce Francesca i-a administrat in primul set un sec 6-0 lui Alize Cornet. Ma astept ca in aceasta dimineatza Schiavona sa mearga la fel de bine cum a inceput anul (voi afisa mai jos cateva rezultate de ale ei) si sa arate forma excelenta in care se afla.

08/01/2010 Semifinale Schiavone, Francesca vs. Pennetta, Flavia 0:2 3:6 0:6
07/01/2010 Sferturi de finală Schiavone, Francesca vs. Cornet, Alize 2:0 6:2 6:3
06/01/2010 R16 Schiavone, Francesca vs. Mirza, Sania 2:0 6:0 6:3
04/01/2010 R32 Schiavone, Francesca vs. Cohen-Aloro, Stephanie 2:0 6:2 6:3

Australian Open, Melbourne, Australia, Australia
19/01/2010 R128 Coin, Julie vs. Molik, Alicia 2:1 3:6 7:6 6:3
Auckland, Noua Zeelanda, Australia
04/01/2010 R32 Coin, Julie vs. Rezai, Aravane 0:2 4:6 3:6

Un singur lucru de adaugat mai am,si acela ca moralul italiencei e mult mai bun,tinand cont k are 1-0 in intalnirile directe.
15/06/2009 S-Hertogenbosch, Olanda R32 Europa Iarbă Schiavone, Francesca 0:2 2:6 2:6

dupa 6 gameuri: 3-3, necastigator, -10

 
KruudDate: Wednesday, 2010-01-20, 10:22 PM | Message # 6
Parior surprize-surprize
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Janko Tipsarevic - Tommy Haas
Pont : 3-1 Tommy Haas
Cota : 4.33
Casa : Bet365
Incredere : 10

Argumentare : In etapa 2 de la Australian Open se vor intalni sarbul Tipsarevic si germanul Haas. Tipsarevic ocupa locul 36 in clasamentul ATP in timp ce Haas ocupa locul 17 iar in aceasta partida cred ca germanul se va impune in 4 seturi. In meciul precedent Tipsarevic a trecut in 3 seturi de americanul Harrison 6-2 6-4 7-6 iar Haas a trecut de compatriotul sau , Greul Simon , in 4 seturi dupa ce a pierdut primul set cu 7-6 le-a castigat pe urmatoarele 3 cu 6-4 6-2 6-1. Acest meci cred ca va fi unul foarte bataios iar ambii jucatori se vor bate pentru fiecare punct. Desi initial am vrut sa merg pe o victorie in 3 seturi a germanului pana la urma m-am decis asupra acestui pronostic si sper sa iasa.

2-2 la seturi NECASTIGATOR -10

 
alizeeDate: Wednesday, 2010-01-20, 10:58 PM | Message # 7
invisible man
Group: Checked
Messages: 201
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
partida cirstea/pavlyuchenkova kirilenko/radwanska
pont cirstea/pavlyuchenkova
cota 3 20
casa bwin
incredere 10

in primul tur al turneului de dublu feminin de la australian open se intalnesc perechea romano-rusa cirstea pavlyuchenkova si o alta rusoaica kirilenko in tandem cu poloneza agnieska radwanska
Dupa alegeri 50 % (0 x) 50 % (0 x)
Dupa cote 35.1 % (2.57) 64.9 % (1.39)
Dupa suprafata 42.11 % 57.89 %
TOTAL 42.4 % 57.6 %
Cirstea Sorana-Mihaela / Romania Kirilenko Maria / Rusia
Sorana-Mihaela Cirstea ziua de nastere: 07.04.90, 19 r.
inaltime: 176 cm
greutate: 59 kg
avansat la Profesionisti: 2006
dreptaci
meciuri: 5
castigat: 1
procentaj: 20 %
Maria Kirilenko ziua de nastere: 25.01.87, 23 r.
inaltime: 173 cm
greutate: 57 kg
avansat la Profesionisti: 2001
dreptaci
meciuri: 6
castigat: 6
procentaj: 100 %
Pavlyuchenkova Anastasia / Rusia Radwanska Agnieszka / Polonia
Anastasia Pavlyuchenkova ziua de nastere: 03.07.91, 18 r.
inaltime: 176 cm
greutate: 68 kg
avansat la Profesionisti: 2005
dreptaci
meciuri: 3
castigat: 2
procentaj: 66.7 %
Agnieszka Radwanska ziua de nastere: 06.03.89, 20 r.
inaltime: 170 cm
greutate: 56 kg
avansat la Profesionisti: 2005
dreptaci
meciuri: 5
castigat: 2
procentaj: 40 %
PREDICTIE
45.15% 54.85%
sper ca sorana sa faca o figura frumoasa in proba de dubla dupa eliminarea din turul 2 al probei de simplu
bafta

1-2 NECASTIGATOR -10
 
Alex_BrasovDate: Thursday, 2010-01-21, 1:01 AM | Message # 8
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Partida: Djokovic - Chiudinelli
pont: Number of sets in match: 4 sets
miza: 10
cota: 4.20
casa: williamhill

Argument: Djokovic pare a avea o misiune usoara la prima vedere contra elvetianului Chiudinelli in turul 2 la Australian Open. In primul tur Djokovic l-a invins pe spaniolul Gimeno Traver fara prea mari emotii, in 3 seturi, jucator de zgura pe care il cunosc de cand juca la Challengerul de la Brasov si care a progresat foarte mult, iar Chiudinelli a trecut de australianul Matosevic in 4 seturi, destul de greu. Chiudinelli este un jucator care a urcat foarte mult in ierarhia ATP in ultimul an, ajungand acum pana pe locul 58, in vreme ce DJokovic se afla pe locul 3 in acest clasament. Cei doi s-au mai intalnit o singura data in circuit, in anul 2004, la un Challenger la Belgrad, acolo unde s-a impus elvetianul in 2 seturi, dar acel turneu insemna pentru sarb, unul dintre primele turnee pe care le disputa, el fiind profesionist de la sfarsitul anului 2003. De atunci a castigat 16 titluri, avand 263 de victorii si 87 de infrangeri si aproape 16 milioane de dolari, in vreme ce elvetianul, profesionist din 2000, nu a castigat niciun titlu, avand 25 de victorii si 35 de infrangeri. Bilantul negativ si putinele meciuri pe care le-a jucat se datoreaza si faptului ca a fost accidentat o buna perioada de timp, un alt motiv fiind acela ca s-a axat mai mult pe partidele de dublu. El este prezent si in echipa nationala de Cupa Davis a Elvetiei, mai ales dupa urcarea formidabila in clasament din ultimul timp.
Ambii jucatori sunt jucatori de mana dreapta, sarbul avand 1.88m si 80 de kg in vreme ce elvetianul este mai solid, 1m 85 si 86 de kg. Elvetianul a strans doar 800.000 de dolari din tenis pana acum, destul de putin pentru 10 ani de profesionalism.
Invingatorul acestei partide se va duela in turul trei cu castigatorul dintre uzbekul Denis Istomin, aflat in mare forma si neamtul Michael Berrer.
Pentru aceasta partida am ales pronosticul "4 sets in match", mizez astfel pe o partida care se va incheia in 4 seturi, si ma gandesc desigur la un 3-1 pentru sarb, as spune cu 2 clase peste adversarul sau de astazi, dar indeajuns de vulnerabil ca sa cedeze un set siretului jucator elvetian.

3:6 6:1 6:1 6:3, castigator, +30

 
militia01Date: Thursday, 2010-01-21, 1:09 AM | Message # 9
militia
Group: Checked
Messages: 117
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Boca Juniors v River Plate
pont:over 2,2.5 goluri
cota:1.8
casa:bet365
miza 10

Eternele rivale se intalnesc in aceasta seara intr-un meci de foc,se asteapta o fiesta pe stadion,meciul contand pentru o cupa din "torneo de verrano".Ambele echipe vor alinia cel mai bun 11 posibil,insa atmosfera in teren va fi mai calma deoarece partida este amicala.River nu a reusit sa o invingape Boca din 2007,deoarece si in campionat echipa nu mai "straluceste" ca alta data.In timp ce gazdele va avea toti titularii apti de joc,oaspetii vor avea 2 jucatori foarte importanti absenti:Ortega si Gallardo.Mizez pe faptul ca in meciurile din aceste pregatiri ambele echipe au inscris si primit multe goluri,se va marca si in aceasta partida.

7.01.2010 TV Triangular Mar del Plata Boca Juniors Estudiantes La Plata 1-4
14.01.2010 TV Triangular Mar del Plata Boca Juniors San Lorenzo 3-3

18.01.2010 TV Triangular Salta River Plate CA Independiente 2-3
15.01.2010 TV Triangular Salta River Plate Racing Club 1-2

Insa cum acesta este un etern derby cred ca scorul va fi mai echilibrat.
Bafta

3-1Castigator +8

 
tzutzuDate: Thursday, 2010-01-21, 9:18 AM | Message # 10
POATE VA IAU VALIZA LUNA ASTA !!!!!!
Group: Checked
Messages: 403
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
Federer-Hanescu
Pont: Number Of Sets In Match-4 Sets
Cota:4,20
Casa:W.Hill
Incredere:10

Argumentare

Mare ghinion pe Hanescu ca a picat tocmai in turul doi cu Federer,numarul 1 mondial.
In primul tur,Federer a jucat cu Andreev,cotele de atunci fiind la fel ca si astazi,si cum nu ma pricep la tennis,banuiesc ca Andreev are cam aceiasi valoare ca si Hanescu,iar atunci scorul a fost de 3-1 pt Federer.Hanescu a jucat in primul tur cu Chella pe care l-a invins in 3 seturi.Incerc acest pont,in care Hanescu trebuie sa castige un set,pentru ca Andreev a reusit sa-l conduca pe Fedex,pt ca pe urma sa piarda pe urmatoarele 3 seturi.

3 seturi NECASTIGATOR -10


Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data . (Mark Twain)
 
AddictedToMusicDate: Thursday, 2010-01-21, 9:41 AM | Message # 11
muzicant
Group: Checked
Messages: 50
Awards: 0
Reputation: -1
Status: Offline
Meci: Gabon v Zambia
Pont: Egal pauza / Egal final
Cota: 4.00
Casa: Gamebookers
Incredere:10

Argument:
Gabonul este o echipa artagoasa care inchide bine jocul, si desi nu are individualitati are un joc de echipa minunat. In meciul de azi contra celor de la Zambia u nevoie de cel putin un egal pentru a fi sigur calificati, respectiv de pe primul loc. Zambia nu practica un joc offensiv si cred k le va fi greu sa puna probleme apararii Gabonului.Cel mai probabil va fi un scor alb pana la finalul meciului , scor ce iar multumi pe gabonezi.

0-1 pauza NECASTIGATOR -10

 
kelppaDate: Thursday, 2010-01-21, 12:13 PM | Message # 12
kellpa
Group: Checked
Messages: 120
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Santander-Osasuna
pont egal
cota 3.40
casa pinnacle
miza 10

Un sfert de finala f.echilibrat intre 2 echipe apropiate valoric,care ocupa pozitiile 12 respectiv 13.
Gazdele sunt pe 13 cu 20p in Primera si au un avans de doar 4p fata de prima echipa sub linia retrogradarii.2-2-5 este lina de acasa,iar in ultima etapa de campionat au remizat 1-1 acasa cu Valladollid.In cupa au trecut in optimi de Alcorcon,dupa 1-1 in deplasare si 0-0 acasa.
Oaspetii sunt pe 12 tot cu 20p iar in primera in jocurile din deplasare au 2-2-5.Au castigat ultima etapa cu 2-0 pe finalul partidei imoptriva celor de la Espanyol,iar in cupa au trecut de Hercules dupa 1-2 in tur si 1-0 in retur.
Ambele echipe au meciuri grele duminica,Racing facand deplasarea la Gijon,iar Osasuna la Xerez.
Cateva absente in tabara gazdelor :Edu Bedia, Bolado, Tono, Crespo si Luis Garcia accidentati.
De la oaspeti lipsesc Oier,Esparza si Vadocz accidentati,iar Miguel Flano, Ludovic Delporte si Carlos Aranda n-au fost convocati.
Miza este mare,ambele echipe dorindu-si sa acceada in semifinalele cupei,dar au si presiunea campionatului pe umeri,de aceea cred ca vom avea o partida echilibrata,care poate sa se termine nedecis.

SCOR: 2-1 NECASTIGATOR -10

 
razvansiposDate: Thursday, 2010-01-21, 1:13 PM | Message # 13
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 123
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Partida : Austria- Islanda
pont Austria + 1 - Handicap astiatic
cota 3.18
casa :bet365
miza 10

Mie imi place Austria, imi place stillul lor de joc. Dupa infrangerea cu Danemarca, Austria nu are alta sansa decat victoria in meciul cu Islanda, o victorie care ar mentine-o in carti pentru calificare. Fara doar si poate, Islanda este echipa mai valoroasa, insa am vazut in primul meci al austriecilor, cu Danemarca, o galerie superba a austricilor care i-a purtat pe austrieci spre victorie, doar nesansa ( desi au fost 4 + goluri pentru danezi ), Austria mi s-a parut o echipa valoroasa, care lupta pana in ultimul minut. Sincer, mi se pare o bataie de joc cota Islandei, de aceea voi juca un + 1 pentru Austria, pentru o cota excelenta !

37-37 CASTIGATOR +21.8

 
GiulyDate: Thursday, 2010-01-21, 2:03 PM | Message # 14
Giuly
Group: Blocked
Messages: 85
Awards: 2
Reputation: 1
Status: Offline
21 Ian 19:00 Al-Sailiya SC v Al-Rayyan SC
Pronostic : Peste 3.5 goluri
Cota: 3.00
Casa de Pariuri: Victor Chandler
Miza: 10

In intalnirea de azi gazdele nu au nimic de pierdut aflandu-se intr-o pozitie nefavorabila a clasamentului cu 10 puncte din 13 meciuri jucate.Antrenorul lor mizeaza pe atac lucru care se va vedea si diseara.Nu s-au anuntat absente de lot pentru gazde.
Oaspetii vin dupa un meci destul de urat jucat acasa impotriva celor de la Al Kharitiyath pe care l-au pierdut cu 0-1 gol in min 77.Cu siguranta vor incerca cel putin sa-si securizeze pozitia in clasament ,sper in seara asta sa fie un meci cu multe goluri.(1-3,2-3)

0-2 NECASTIGATOR -10


All Rights Reversed!!
 
marcelDate: Thursday, 2010-01-21, 2:25 PM | Message # 15
Daca ar scrie pe bani femei, as dormi in pat cu ei
Group: Checked
Messages: 192
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Cameroon -Tunisia
pronostic:egal final
cota:3,7
casa: Pinnacle Sports
incredere:10

argumeent:
Astazi in ultima etapa a fazei grupelor la cupa africi se intalnesc 2 echipe cu sanse la calificare mai departe . camerunul dupa prima etapa cand a reusit sa piarda cu 1-0 si-a revenit acumuland 3 puncte si se afla pe locul 2 . de cealalta parte intalnim echipa care are 2 egaluri pana acum .Tunisieni au nevoie de victorie dar cam greu o vor obtine in timp ce camerunezi au nevoie de un egal pentru a fi siguri de calificare . Tunisieni nu vor fi prea deamagiti in cazul unei eliminari deoarece ei sunt prezenti la campionatul mondial ceea ce e foarte important pentru ei .Tunisieni au sansa sa fie eliminati frumos adica fara sa fi luat bataie si cred ca acest lucru se va intampla .

2-2 CASTIGATOR +27

 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz