Friday, 2024-06-28, 1:29 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
18 Ianuarie
DanyiyeliDate: Saturday, 2010-01-16, 1:27 AM | Message # 1
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Bafta!
 
DanyiyeliDate: Sunday, 2010-01-17, 10:38 AM | Message # 2
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 495
Awards: 3
Reputation: 9
Status: Offline
Partida: Yvonne Meusburger v Timea Bacsinszky
Pont:Timea Bacsinszky sa castige 2 - 0
Cota:2.10
Casa:William Hill
Incredere:10

Argumentare:
In aceasta seara incepe Australian Open 2010,cu foarte multe meciuri,unele partide chiar deosebit de interesante (mai ales la fete).Eu am ales o partida intre nr 51 mondial Timea si austriaca Yvonne nr 116. Yvonne are 1,75m este nascuta in '83 iar cea mai buna pozitie in clasament a fost 60 WTA si asta in 2007.Elvetianca Timea este ceva mai tanara ,este nascuta in '89 insa a demonstrat pana acum ca este o jucatoare ce se poate impune usor atunci cand isi doreste.
Cele 2 jucatoare s-au mai intalnit de 2 ori pana acum,iar avantajul moral pe care il are Timea poate fi un alt factor decisiv in victoria ei,iar asta cat mai repede,deoarece urmeaza tururi din ce in ce mai grele cu jucatoare mult mai valoroase.

întalniri directe
Data Turneu Etapa Continent Suprafaţă câştigător Rezultat Rezultat
08/04/2006 Dinan, Franţa Semifinale Europa Zgură Bacsinszky, Timea 1:2 6:3 2:6 2:6
10/07/2005 Meciuri de simplu Bacsinszky, Timea 0:2 3:6 4:6

6:4 Meusburger primul set, NECASTIGATOR -10

 
en3rgy23Date: Sunday, 2010-01-17, 6:38 PM | Message # 3
Major
Group: Checked
Messages: 86
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Partida:Santos De Laguna v Monarcas Morelia
Pont: Santos sa castige la un gol
Cota:4
Casa:bet365
Incredere:7

Meciul in care favorita clara ar trebui sa fie gazdele , mai ales ca istoricul confruntarilor directe e de partea lor reusind in fiecare meci disputat pe teren propriu sa obtina victoria tot la cate un gol diferenta, lucru la care ma astept si eu in aceasta seara.
Desi Morelia vine dupa un parcurs destul de bunicel in ultimele meciuri avute in deplasare dar avantajul terenului propriu si ajutorul suporterilor vor reusi intr-un final sa faca diferenta intr-o partida care va fi extrem de disputata.
Bafta...

3-2 castigator +21

 
underlineDate: Sunday, 2010-01-17, 9:07 PM | Message # 4
Nu conduc beat, fumez si zbor
Group: Checked
Messages: 110
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Meci: Mali - Malawi
Pronostic: Malawi nu inscrie
Cota: 2,6
Casa: Betfair
Incredere: 10

Este al treilea meci pentru cele 2 echipe. Situatia pentru Mali este un oarecum neplacuta. Ei trebuie sa invinga maine/azi pe Malawi si sa spere ca Angola va invinge pe Algeria, in caz contrar Mali va parasi competitia. De cealalta parte, Malawi a ramas cu uimitoarea victorie din primul meci cu Algeria, 3-0 iar maine are nevoie de un egal iar Algeria sa nu obtina nimic cu Angola. Va fi un meci inchis, cu goluri putine.

3-1 NECASTIGATOR -10


http://betfairblog.wordpress.com/
 
DisasterDate: Sunday, 2010-01-17, 9:43 PM | Message # 5
Major
Group: Checked
Messages: 82
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Meci:Kim Clijsters v Valerie Tetreault
Ponostic:Valerie Tetreault to win 2 games or less in 1st set
Cota:1.9
Casa:William Hill
Incredere:10

Argumentare:Azi noapte incepe primul turneu de Grand slam al anului,Australian Open.Pentru diseara m-am oprit la un meci mai putin interesant din cauza cotelor foarte mici la solisti,dar se pot gasi cote foarte frumoase la alte tipuri de pariuri.Si acest pariu ales de mine mi se pare foarte bun.Kim Clijsters este una dintre cele mai bune jucatoare de tenis din lume,chiar daca nu demult a revenit in circuit dupa o perioada de absenta,dupa ce a revenit a si castigat un turneu Grand Slam.Adversara ei de azi este o jucatoare foarte tanara,care are numai 21 de ani se afla pe locul 134 WTA si este din Canada.Nu cred ca ii va pune probleme mari lui Kim.Miza maxima pe acest pariu!

SCOR:6-0 CASTIGATOR +9

 
TaquitoDate: Sunday, 2010-01-17, 9:47 PM | Message # 6
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 112
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Meci: Roddick - De Bakker
Pronostic: De Bakker +8.5 game-uri
Cota: 2.21
Casa: 12Bet
Incredere: 10

meciul nu e asa de dezechilibrat precum o arata cotele. tanarul olandez De Bakker a urcat destul de mult in 2009 reusind sa intre in primii 100. Roddick e intr-o forma destul de buna, vine dupa un turneu castigat pe hard dupa o finala castigata in 2 seturi in fata lui Stepanek. Olandezul a jucat de curand cu Tipsarevic, a pierdut primul set cu 7-5, apoi a condus cu 3-0, dar a pierdut cu 7-5. De Bakker are un servici destul de bun. ce mai mare victorie e contra lui Monfils. cred ca va face un meci bun contra lui Roddick, poate chiar sa-i ia si un set. ma astept ca serviciul sa-i functioneza destul de bine si ca in fiecare set sa ajunga la cel putin 4. nu cred ca Roddick va forta prea mult mai ales ca e si prima runda.

SCOR:6-1;6-4;6-4 NECASTIGATOR -10

 
KruudDate: Sunday, 2010-01-17, 11:40 PM | Message # 7
Parior surprize-surprize
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
Maria Sharapova - Maria Kirilenko
Pronostic : 2-1 Sharapova
Cota : 4
Casa : Bet365
Incredere : 10

Argumentare : Maine dimineata de la ora 2:00 in primul turneu de Grand Slam din acest an , Australian Open va avea loc intre doua Marii ale Rusiei care cred ca se va termina in 3 seturi cu victoria Sharapovei desi Sharapova este favorita sa castige acest meci in 2 seturi cred ca Kirilenko va reusi sa castige un set. Ambele jucatoare arata extrem de bine si acesta va fi si un duel al frumoaselor din Rusia care va fi foarte interesant pentru ca si Sharapova si Kirilenko isi doresc sa obtina ceva din acest an si cred ca Maria Kirilenko ii va pune probleme Sharapovei care in cele din urma cred ca va castiga acest meci si sper sa fi fost inspirat.

SCOR:1-2 NECASTIGATOR -10

 
militia01Date: Monday, 2010-01-18, 0:23 AM | Message # 8
militia
Group: Checked
Messages: 117
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
River Plate vs. Independiente
pont:over 2.5
cota:2.1
casa:bet365
miza 8

Meci interesant in turneul cupei Salta,dintre River ,o echipa care nu mai domina campionatul argentinian,si Independiente o echipa care a "crescut" mult,reusind sa-si formeze o echipa solida.In primul meci gazdele au pierdut cu 2-1 cu Racing,intr-o partida in care a utilizat multi juniori pentru acel meci.Pentru aceasta partida este anuntat ca vor juca mai multi juniori si rezerve.
Ultima oara cand cele 2 s-au intalnit Independiente le-a administrat un 3-1 pe terenul celor de la River.
In acest turneu s-au inscris multe goluri deoarece este un turneu de verificare si echipele cauta sa foloseasca cat mai multi jucatori!
Bafta

2-1 pauza, castigator +8,8

 
hunedoara1979Date: Monday, 2010-01-18, 0:56 AM | Message # 9
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 146
Awards: 0
Reputation: 8
Status: Offline
Partida: Peter Luczak - Rafael Nadal
Pont: Peter Luczak to win 2 games or less in second set
Cota: 2.87
Casa: William Hill
Incredere: 10

Argumentare:
Pentru australianul Peter Luczak tragerea la sorti la Australian Open s-a dovedit nefasta acesta avnd ghinionul de a-l intalni pe spaniolul Rafael Nadal.
O intalnire inegala se anunta astazi pentru ca australianul nu prea joaca in turneele ATP ci mai mult prin challengeruri anul acesta avand totusi o victorie mare cu Berdych in turul doi la Sydney in timp ce Rafa a jucat finala la Doha unde a aratat un joc aproape de cel care il ducea pe locul intai.
Nu sunt multe de spus cand David il intalneste pe Goliat poate doar ca primul set va fi mai echilibrat pana ce Nadal va incepe sa-i citeasca serviciul australianului pentru ca apoi sa-l elimine in trei seturi.
Aleg acest tip de pariu pentru ca nu cred ca dupa primul set ibericul sa mai piarda mai mult 2 gameuri pe set, cateva exemple:
Played matches - 2010
14.01. Fish M. - Luczak P. 7-6, 6-2
04.01. Roddick A. - Luczak P. 7-6, 6-2


6-1 Nadal setul 2, castigator +18,7

 
ionutd26Date: Monday, 2010-01-18, 10:05 AM | Message # 10
Lieutenant
Group: Checked
Messages: 62
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Meci: Mali - Malawi
Pronostic: Egal
Cota: 3,6
Casa: Bet365
Incredere: 10

Argumentare:

Nu inteleg de ce Mali este asa mare favorita in acest meci atat timp cat aceasta echipa nu a demonstrat mare lucru in acest turneu. A reusit sa scoata un punct in extremis, prin 2 goluri marcate in minutele 93 si 94 in primul meci contra celor de la Angola. In al doilea meci, contra celor din Algeria, cand au fost favoriti , au pierdut cu 1-0. Malawi a reusit sa castige meciul de debut contra celor de la Algeria cu 30 pentru ca in meciul 2 sa piarda destul de greu, contra celor de la Angola, un 2-0. Malawi ii convine un egal in acest meci, avand in vedere ca egalul o avatajeaza si ii asigura calificarea intr-o proportie foarte mare (trebuie ca meciul dintre Angola si Algeria sa fie castigat de catre Angola). Clasamentul in grupa este urmatorul:
1 Angola 2 1 1 0 6:4 4
2 Malawi 2 1 0 1 3:2 3
3 Algeria 2 1 0 1 1:3 3
4 Mali 2 0 1 1 4:5 1

3-1NECASTIGATOR -10

 
maldororDate: Monday, 2010-01-18, 2:26 PM | Message # 11
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 121
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Meci:Mali-Malawi
Pont:-Malawi
Cota:4.00
Casa de pariuri:Bet-at-home
Incredere:10

Argumentare:Iata ca a venit si ziua meciurilor decisiva in Grupa A de la Cupa Africii 2010.Situatia inainte de ultima etapa este urmatoarea:conduce Angola cu patru puncte,urmata de Malawi si Algeria,ambele cu trei puncte dar Malawi este avantajata de rezultatul meciului direct(incredibilul 3-0 de acum o saptamana) si pe ultimul loc ,Mali,cu doar un punct.Outsiderii din Malawi sunt la un pas de o mare performanta,calificarea in sferturile de finala si cred ca din acest motiv se vor mobiliza la maximum,asa cum au facut-o in meciul cu Algeria si sper sa produca din nou o surpriza.Malawi are soarta calificarii in propriile maini,nedepinzand de jocul rezulatelor,precum Mali iar acest lucru va conta enorm in desfasurarea partidei.Malawi se poate califica si cu un egal cu conditia ca Algeria sa nu invinga Angola,insa eu cred ca ca,pentru a fi siguri suta la suta de calificare,Malawi va invinge pe Mali,o echipa practic condamnata,caci un egal intre Algeria si Angola nu le mai lasa nici o sansa de calificare.

3-1 NECASTIGATOR -10

 
betivuDate: Monday, 2010-01-18, 3:09 PM | Message # 12
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 2
Reputation: 3
Status: Offline
Pierikos - Kerkyra
Pronostic /1x2 Handicap( +1/-1 ) : Egal
Cota : 4,10
Casa : Betsafe
Incredere : 10

Liga secunda in Grecia iar Pierikos se afla pe locul 9 cu22 de puncte - 5 victorii , 7 egaluri si 4 infringeri - 3 victorii , 2 egaluri si 3 infringeri acasa - iar Kerkyra pe locul 1 cu 37 de puncte - 11 victorii , 4 egaluri si 1 infringere - punctaj maxim pe teren propriu dar 3 victorii , 4 egaluri si o infringere in deplasare ; victorie la limita pentru oaspeti zic eu ; intilniri directe :
16/03/2009 B'Ethniki Pierikos vs. Kerkyra Corfu 1:0
09/11/2008 B'Ethniki Kerkyra Corfu vs. Pierikos 2:1
21/05/2008 B'Ethniki Pierikos vs. Kerkyra Corfu 1:0
17/02/2008 B'Ethniki Kerkyra Corfu vs. Pierikos 0:0
08/11/2006 Cup Pierikos vs. Kerkyra Corfu 1:1
2:2 (OT)
5:6 (ES)

SCOR: 1-2 CASTIGATOR +30

 
Alex_BrasovDate: Monday, 2010-01-18, 5:21 PM | Message # 13
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Partida: Newcastle - WBA
pont: Newcastle
casa: publicbet
cota:2.10
miza:10

Analiza: Newcastle este lider in championship, in vreme ce WBA se afla pe locul 3. Newcastle este cea mai puternic formatie din liga intr-un home table, in vreme ce oaspetii, au doar o singura infrangere in deplasare fiind "the strongest team"intr-un away table. In confruntarile directe, Newcastle a obtinut acasa 4 victori din 4 contra celor de la WBA in istoricul intalnirilor directe. Mizez cu incredere pe Newcastle, sunt de departe cea mai buna formatie din Championship si nu au cum sa dezamageasca astazi.

2-2 NECASTIGATOR -10

 
kelppaDate: Monday, 2010-01-18, 5:38 PM | Message # 14
kellpa
Group: Checked
Messages: 120
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Newcastle-W,B.A
pont:egal (la pauza)
cota 2.20
casa bet 365
miza 10

In aceasta seara pe St.James Park are loc un adevarat derby dintre cotofenele de la Newcastle si W.B.A
Gazdele sunt lideri in Championship iar evolutia lor a facut ca sansele la promovare sa cresca de la meci la meci,desi au avut si putine partide unde s-au cam incurcat.Locul 1 cu 51p,avand in spate pe Nott.Forest cu 49 si oaspetii de azi cu 45.Orice pas gresit va fi speculat de urmaritoarele sale,primele2 echipe promovand direct,de la locul 3 pana la 6 vor juca baraj de promovare.9-3-0 linia de acasa cu 21g marcate si 4 primite,o adevarata fortareata apararea alb-negriilor pe propriul teren.Anul acesta inca n-au jucat in campionat,din cauza vremii nefavorabile,iar ultimele rezultate au fost 2 remize,2-2 la Sheff.Wed.si 0-0 acasa cu Derby.
Oaspetii sunt foarte oscilanti,alternad cu partide bune,cand cu unele jenante.In ultima etapa au avut o prestatie mediocra,cand s-au trezit abia dupa ce au inscris golul de onoare imoptriva padurarilor de la Nott.Forest,dar scorul a ramas neschimbat,1-3.
Si ei ca si adversarii lor din acest meci au ca obiectiv promovarea (din nou) in premiership,insa lupta este f.dura si echilibrata.
Cate o absenta de ambele parti,Lovenkrantz de la gazde si fundasul Meite de la oaspeti.
Una peste alta,cred ca vom avea o partida echilibrata,cu doua echipe care se cunosc destul de bine si care probabil nu vor risca f.mult,de aceea aleg ca pronostic un rezultat de egalitate la pauza.

SCOR: 1-1 (pauza) CASTIGATOR +12

 
alizeeDate: Monday, 2010-01-18, 6:42 PM | Message # 15
invisible man
Group: Checked
Messages: 201
Awards: 1
Reputation: 1
Status: Offline
partida newcastle wba
pont peste 11 cornere
cota 2 00
casa bet365
incredere 10

in penultimul meci al etapei a 25 a league championships se intalnesc pe st james park echipa gazda newcastle ocupanta pozitie de lider in a doua divizie englezeasca si west bromwich albion locul 3 in clasament
Data Competiţie Echipa gazdă Scor/Ora Echipa oaspete
08-08-2009 Championship West Brom 1 - 1 Newcastle Utd
07-02-2009 Premiership West Brom 2 - 3 Newcastle Utd
28-10-2008 Premiership Newcastle Utd 2 - 1 West Brom
22-04-2006 Premiership Newcastle Utd 3 - 0 West Brom
30-10-2005 Premiership West Brom 0 - 3 Newcastle Utd
03-01-2005 Premiership West Brom 0 - 0 Newcastle Utd
25-09-2004 Premiership Newcastle Utd 3 - 1 West Brom
11-05-2003 Premiership West Brom 2 - 2 Newcastle Utd
05-10-2002 Premiership Newcastle Utd 2 - 1 West Brom
11-01-1986 Premiership West Brom 1 - 1 Newcastle Utd
doua echipe care isi doresc promovarea directa in premier league si care sunt croite pe atac
sper ca va rezulta un meci frumos cu multe goluri si implicit cu lovituri de la coltul terenului
bafta

12 cornere min 45+2 CASTIGATOR +10

 
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz