Sunday, 2024-06-30, 9:42 PM
Pariuri1x2
Site menu
Noutati
Persoane online
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
5 noiembrie
Alex_BrasovDate: Thursday, 2009-11-05, 1:42 PM | Message # 16
IDIOT
Group: Blocked
Messages: 325
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Partida: Dinamo Bucuresti - Galatasaray Istanbul
pont: Galatasaray
cota: 2.30
casa: Interwetten
incredere:10

Argumentatie:

Cu incepere de la orele 20:05, va avea loc in Stefan cel Mare, pe stadionul Dinamo, meciul dintre Dinamo Bucuresti si Galatasaray Istanbul contand pentru faza a 4-a a competitiei europene Europa League. Cu terenul suspendat, aportul publicului la acest meci fiind interzis, si pe o vreme mohorata, meciul nu pare a oferi un mare interes pe plan european, data fiind si valoarea considerabila care exista intre cele doua formatii.
Iata si situatia in grupa F:
Grupa F
1. Galatasaray Istanbul 3 2 1 0 8 - 3 7
2. Panathinaikos Athens 3 2 0 1 3 - 3 6
3. Dinamo Bucuresti 3 1 0 2 2 - 5 3
4. SK Sturm Graz 3 0 1 2 1 - 3 1

Observam, ca in cazul unei victorii astazi, Galata si-ar securiza calificarea mai departe, lucru destul de facil pentru turci. Judecand logic evenimentul si luand in considerare toate aspectele, nu vad cum Dinamo poate obtine astazi mai mult, decat o strangere de mana a adversarului la sfarsitul jocului. Umilinta din tur, cand romanii au cedat cu 1-4, intr un meci castigat autoritar de Galata, aceasta dominand meciul cap-coada, pare a intregi tabloul apocaliptic pentru caini, care astazi vor fi privati de aportul lui Fl. Bratu si Marius Niculae, ambii accidentati.

Iata si cele doua formatii:
Dinamo: Dolha - Scarlatache, Tamas, Moti, Pulhac - Torje, N'Doye, Adrian Cristea, Cl.Niculescu – Zicu (Andrei Cristea), M.Alexe; Antrenor: Cornel Talnar;

Galatasaray: Leo Franco - Sabri Sarioglu, Servet Cetin, Gokhan Zan, Hakan Balta - Abdul Kader Keita, Mehmet Topal (Elano), Mustafa Sarp, Harry Kewell - Arda Turan, Shabani Nonda; Antrenor: Frank Rijkaard;

Ce-i drept, si oaspetii vor juca fara Milan Baros, grav accidentat in derby-ul cu Fenerbahce, dar Kewell sau Nonda vor fi la locul potrivit pentru a introduce balonul in poarta.
O alta absenta in tabara oaspetilor este cea a lui Aydin Yilmaz. Acesta a fost initial suspectat ca a contactat virusul gripei porcine AH1N1, dar mai apoi s-a dovedit ca este doar o viroza respiratorie mai puternica, si a avut toata saptamana un program special de pregatire.

In concluzie, diferenta mare de valoare intre Dinamo si Galata, luand in considerare toate aspectele corespunzatoare unui meci de fotbal.

Arbitrul acestei intalniri este neamtul Michael Weigner, ajutat la cele tuse de Christoph Bornhorst si Matthias Anklam, arbitrul de rezerva fiind Marco Fritz, toti 4 din Germania.

La ora jocului se anunta o temperatura de 7 grade Celsius, destul de frig pentru un meci de fotbal desfasurat in nocturna.

Pontul meu pentru aceasta partida este victorie Galatasaray Istanbul, cotat cu 2.30 la Interwetten, un pont pe care mizez 10 unitati deoarece, asa cum reiese din analiza, am incredere deplina in el.
Succes celor ce jucati Galatasaray astazi!

Castigator +13u

 
betivuDate: Thursday, 2009-11-05, 2:06 PM | Message # 17
Lieutenant colonel
Group: Checked
Messages: 129
Awards: 2
Reputation: 3
Status: Offline
Partida : Fenerbahce-Steaua
Pronostic : handicap 0-1 / Fenerbahce
Cota : 2,40
Casa : bwin
Incredere : 8

Pe ultimul loc in grupa H cu doar 2 puncte dupa 3 partide se afla o echipa din Romania cu nume vestit in Europa...si cam atit....un egal la Twente si unul acasa cu meseriasii de la Tiraspol e cam tot ce au reusit pina acum , declaratiile celor de pe la club ca nu ii mai intereseaza Europa League neparind sa fie decit o premeditata justificare a inca unui esec in fata lui Fenerbahce , dupa infringerea cu 0-1 de pe teren propriu ; pe primul loc in grupa deci turcii cu 6 puncte si sanse reale de avansare in competitie ; spre bucuria mea si a turcului de la chioscul unde pun pariuri , cred ca Fenerbahce va cistiga la mai mult de un gol in fata faimoasei echipe din Romania .

scor final 3-1.......+11,2

 
tzutzuDate: Thursday, 2009-11-05, 4:19 PM | Message # 18
POATE VA IAU VALIZA LUNA ASTA !!!!!!
Group: Checked
Messages: 403
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
Partida: Everton-Benfica
Pont: Egal
Cota:3,50
Casa de pariuri: Bet7Days
Incredere:10

Argumentatie:

Pentru aceasta seara am ales un meci din cadrul grupei I.
Cele doua echipe au acumulat cate 6 puncte dupa primele 3 meciuri disputate,Benfica fiind lider avand un golaveraj mult mai bun.

In prima runda,cele doua echipe au castigat meciurile disputate pe teren propriu,Benfica 2-0 cu Borisov,Everton 4-0 cu AEK.In meciul al doilea,Everton a reusit inca 3 puncte in deplasarea 2-1,dupa ce in prima repriza erau condusi cu 1-0,pe cand Benfica a fost invinsa in Grecia cu 1-0 de AEK.Meciul direct intre cele doua,a fost o catastrofa pentru englezi,pierzand partida cu un sec 5-0.Cu siguranta in acest meci vor dori sa-si ia revansa,dar Benfica arata o extraordinara pofta de joc,inscriind foarte multe goluri.

In campionat se afla pe locul 2,la numai doua puncte de Braga,care a si invins-o in acest week-end cu scorul de 2-0.
Pana acum Benfica a inscris 30 de goluri,fiind de departe echipa cu cel mai bun atac din campionat.

Everton se afla pe locul 13 cu doar 12 puncte acumulate,avand o serie de 5 meciuri fara victorie.

Cu siguranta,echipa mai in forma este Benfica,dar a dovedit ca are si slabicuini,pierzand meciul contra lui Braga si automat si pozitia de lider.
Cum cele doua echipe au cate 6 puncte,e posibil sa asistam din nou la un meci "amical",niciuna din ele nu cred ca va risca.
Everton ar trebui sa castige ,avand ultimul meci in deplasare in Grecia,dar acolo pot scoate un punct,care sa le aduca calificarea.
Benfica se va deplasa la Borisov.
Cred ca x-ul va fi echitabil,ambele echipe o sa faca cate 7 puncte,pastrand in continuare prima sansa la calificare.
Cred ca merge si un 1-1 sau 2-2,scor corect.

scor final 0-2.......-10


Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data . (Mark Twain)
 
kelppaDate: Thursday, 2009-11-05, 5:18 PM | Message # 19
kellpa
Group: Checked
Messages: 120
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Slavia Praha-Valencia
pronostic:x psau f
cota 1,67
casa bwin
incredere 6

In aceasta seara in grupa B gazdele de la Praga intalnesc mult mai experimentata echipa spaniola,Valencia.In urma cu 2 saptamani echipele terminau nedecis 1-1 chiar pe Mestalla.
Liderul grupei este Lille cu 7p,urmata de liliecii de la Valencia cu 5p si italienii de la Genoa cu 3p,gazdele incheind plutonul de pe ultima pozitie cu doar un singur punct.Gazdele au pierdut 2 jocuri din grupa cu un rusinos 5-1 chiar acasa cu Lille si 2-0 la Genoa si se pare ca sansele lor de a trece de grupe sunt f.infime.
Liliecii in schuma au castigat meciul cu Genoa dupa o pardita spectaculoasa cu 3-2 si-au remizat in deplasarea de pe terenul celor de la Lille

Sigur ca ibericii sunt net favoriti la toate capitolele insa cred ca echipa gazda va face tot posibilul sa scoata un rezultat bun in aceasta seara,la fel ca si meciul din tur si inclin sa cred vom avea parte de o partida echilibrata care se va termina nedecis in prima repriza sau chiar la finalul, celor 90 de minute


Castigator +4.02

 
patoDate: Thursday, 2009-11-05, 6:05 PM | Message # 20
Private
Group: Checked
Messages: 8
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
Dinamo Bucureşti - Galatasaray
(Handicap 1:0)Pronostic: Galatasaray
Cota- 4.30
Casa- Bwin
Incredere 10/10

In aceasta seara pe arena din Stefan cel Mare se intalnesc in a patra etapa din faza grupelor Europa League ,Dinamo si Galatasaray.Galatasaray este pe primul loc in grupa cu sapte puncte,dupa victoriile cu Panathianikos si Dinamo si egalul cu Sturm Graz.
Dinamo ocupa locul trei in aceasta grupa cu trei puncte si pentru ''cainii rosii''este obligatorie victoria in acest meci pentru a mai putea spera la calificare.Cred ca Dinamo va juca foarte ofensiv in acest meci si va risca foarte mult,caci numai victoria o mai poate duce in primavara europeana,si din acest motiv se va descoperi in aparare ceea ce pentru tehnicii si rapizii jucatori ofensivi ai Galatei va fi usor de speculat.Cred ca turcii vor obtine o victorie la cel putin doua goluri diferenta,repetandu-se astfel scenariul din meciul tur si pana la urma acest lucru nu constituie deloc o surpriza deoarece intre Galatasaray Istanbul si Dinamo Bucuresti exista in acest moment o foarte mare diferenta de valoare.Galatasaray are tot interesul sa castige acest meci pentru a obtine calificarea si a trata foarte linistita ultimele doua meciuri din grupa.

scor final 0-3 Castigator +33u

 
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Cauta
Copyright Pariuri1x2 © 2024

Hosted by uCoz